İBB Tıbbi atıkları bertaraf ediyor - Kayaşehir İstanbul

13 Nisan 2024 - 22:48

İBB Tıbbi atıkları bertaraf ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), şehir genelindeki 260 büyük sağlık kuruluşunun tıbbi atıklarını toplayarak, dünyanın en büyük kapasiteli tesisinde bertaraf ediyor.

Son Güncelleme :

16 Ekim 2014 - 9:57

İBB Tıbbi atıkları bertaraf ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), şehir genelindeki 260 büyük sağlık kuruluşunun tıbbi atıklarını toplayarak, dünyanın en büyük kapasiteli tesisinde bertaraf ediyor. İBB Tıbbi atıkları
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) mevcut durumda yaklaşık 260 adet sağlık kuruluşunun tıbbi atıklarını toplarken, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren de sayıca yaklaşık 9.000 adet olan İstanbul genelindeki tüm sağlık kuruluşlarının tıbbi atıklarını yerinden alacak, bertaraf tesislerine taşıyacak ve Türkiye’nin ilk yakma tesisinde ve dünyanın en büyük kapasiteli sterilizasyon tesisinde çevre ve insan sağlığına zarar vermeden bertaraf edecek.

İBB Tıbbi atıkları

İstanbul İl Mahalli Çevre Kurulu’nun (İMÇK) nisan ayında aldığı karar doğrultusunda, daha önce ilçe belediyelerine devredilen 20 yataktan az ve yataksız sağlık kuruluşlarının tıbbi atıklarının toplanması işini de 1 Ocak 2015’ten itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi üstlenecek.kayasehiristanbul.net

Sağlık kuruluşları ile İBB arasında 2015 yılı için yapılacak olan tıbbi atık sözleşmeleri, 27 Ekim’de gerçekleşecek olan İl Mahalli Çevre Kurulu Toplantısı’nın ardından Kasım ayı içerisinde yapılabilecek. Tıbbi atık sözleşmesi için gerekli evraklar, 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren (0212) 312 68 38 no’lu telefondan ve İBB Atık Yönetimi Müdürlüğü web sitesinden öğrenilebilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tıbbi atıkları Dünya Sağlık Örgütü kriterlerine uygun, lisanslı araçlarla ve konusunda uzman personeliyle topluyor ve Odayeri / Kemerburgaz’da 2013 yılında faaliyete geçen Türkiye’nin ilk Yakma Tesisi’nde dünya kalite standartlarına uygun şekilde bertaraf ediyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.