İGDAŞ’tan çevre bilincine katkı

Son Güncelleme: 3 Haziran 2016 - 7:28 1 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İGDAŞ, 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle çevre bilinci projesi hayata geçirildi.

İGDAŞ’tan çevre bilincine katkı

‘Okullar Erguvanla Renkleniyor’, sosyal sorumluluk projesiyle ilgili İstanbul genelinde 69 okulda 20 bin öğrenciye çevre bilinci aşılamak için etkinlikler düzenlendi.

İGDAŞ, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Mart 2014’te başlattığı ‘Okullar Erguvanla Renkleniyor’ adlı sosyal sorumluluk projesiyle, öğrencilere çevre bilinci kazandırmayı amaçlıyor. Proje, ilköğretim 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerine, diktikleri fidanların sorumluluğunu da almayı öğretiyor.

Proje kapsamında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ilkokullarda ‘Cemre’nin Rüyası’ isimli tiyatro oyunu sahneleniyor ve oyunun ardından öğrencilerle birlikte okullarının bahçesine erguvan fidanları dikiliyor. Düzenlenen etkinlikler sonunda çocuklara çevrenin önemi, nasıl fidan dikileceği ve erguvan fidanı hakkında bilgilerin yer aldığı kitapçık hediye ediliyor.

Yaşanabilir bir İstanbul bırakmak için

Projeyi değerlendiren İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik; “Çevreye verdiğimiz önemi ‘Okullar Erguvanla Renkleniyor’ sosyal sorumluluk projemiz ile bir kez daha kanıtladık. İGDAŞ olarak daha temiz ve yaşanabilir bir İstanbul için çalışırken, bu projemiz ile ilköğretim çağındaki çocuklara çevre bilinci aşılıyoruz. İGDAŞ olarak geleceğe yatırım yapıyoruz. Temiz havanın sağlığımız üzerindeki etkilerini, temiz hava için temiz yakıt kullanmanın önemini eğitimler vererek anlatıyoruz. Hepsinden de önemlisi ağaç dikmenin keyfine varmalarını, bir ağacı büyütmenin sorumluluğunu almalarını istiyoruz. Bu deneyimin çevreyle ilgili en güçlü eğitim olacağına inanıyoruz” dedi.

Mehmet Çevik projeyle ilgili sözlerini şu şekilde tamamladı; “İstanbul’da yaşayan çocukların, kentin doğal mirasına sahip çıkması, doğadaki değişimleri görüp okuyabilmesi ve kent kültürünün oluşumunda ekolojinin etkisini kavrayabilmesini amaçlayan projemizle, çocukları ve okulları erguvan ağaçlarıyla tanıştırarak toplam 69 okula ve 20 bine yakın öğrenciye ulaştık.”

“Cemre’nin Rüyası” isimli oyunda ana karakter Cemre, doğalgaz kullanılmadan önceki İstanbul’u ve erguvan fidanın özelliklerini anlatacağı bir ödev hazırlığı yaparken rüyasında Hava Ana ile tanışıyor ve kendisini doğalgaz kullanılmadan önceki İstanbul’da buluyor. Arkadaşı Ömer ve Neriman Öğretmen sayesinde ödevi ile ilgili tüyoları alan Cemre ödevini başarı ile tamamlıyor.


İGDAŞ’tan çevre bilincine katkı ile Benzer Yazılar:

3 Haziran 2016 Saat : 7:28

“İGDAŞ’tan çevre bilincine katkı” için 1 Yorum

  1. Nilufer dedi ki:

    Çok güzel bir hareket birde şu dava enerjiyi kayasehirden siz alsanız ne büyük bir katkı sağlamış olursunuz anlatamam teşekkürler

İGDAŞ’tan çevre bilincine katkı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir