İş Adamlarından Living Lab’a yoğun ilgi

Son Güncelleme: 9 Kasım 2014 - 9:24 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi (Living Lab) Türkiye’nin önde gelen firmalarını ağırlamaya devam ediyor.

İş Adamlarından Living Lab’a yoğun ilgi

Başakşehir Living Lab’ın son ziyaretçileri Paşabahçe Cam San. ve Ticaret A.Ş’nin tasarım ekibi oldu.

Ziyaretçiler geziye, Kurumun Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürü Özge Şenöz eşliğinde merkezde geliştirilen ürünlerin ve hizmetlerin sergilendiği alandan başladı. Paşabahçe Cam San. ve Ticaret A.Ş’nin tasarım ekibi, akıllı ayna, taştan kâğıt, atık suları geri dönüştüren sistem, mobil sağlık ünitesi, akıllı ev teknolojisi alanlarını gezdi.

Gezinin ikinci bölümünde, Endüstriyel Tasarımcı Gülbahar Coşkun tasarım atölyesinde yapılan çalışmalar ve Wallrite sistemini ziyaretçilere anlattı. Coşkun, tasarım atölyesinde hafta sonları eğitimlere katılan öğrencilerin çalışmaları, atölyeden çıkan tasarımlar ve projeler hakkında bilgiler verdi. Ziyaretçiler, Wallrite sisteminin çoklu çalışma ortamlarında, sunumlarda, toplantılarda nasıl verimli olarak kullanabileceğini uygulamalı olarak öğrendiler.kayasehiristanbul.net

‘Başakşehir Living Lab’da hayatın her alanına yönelik çalışma var’

Emre Bozbeyli (Paşabahçe Tasarım Müdürü): “Living Lab çok faydalı bir yer. Çocuklara, sağlığa, yaşamın her alanına yönelik çalışmalar var. Firma olarak workshoplarda, seminerlerde buradan faydalanabiliriz. Öğrencilerle yeni tasarımlar yapabiliriz. Living Lab’ın güzel özelliklerinden biri de ürünlerin vatandaşın kullanımına sunulması. Tasarladığımız ürünleri kullanıcılara denetebiliriz.”

Umut Sinan Karaca (Paşabahçe Tasarım Şefi): Başakşehir Living Lab gibi bir merkezin var olmasına bile şaşırdım. Mutlu oldum. Biraz daha gözden uzak , büyüyen gelişen bir ilçede olması daha güzel. İnsanların tasarımlarını paylaşacağı sergileyeceği yer yok. Burası o açığı kapatır. Hatta bu merkezin büyümesi gerekir. Wallrite sistemini firmamızda kullanmak için geldik. Buradaki çalışmaların çocuklara kadar ulaştırılması çok güzel. Erken yaşlarda çocukların tasarım öğrenmeleri çok önemli.”


İş Adamlarından Living Lab’a yoğun ilgi ile Benzer Yazılar:

9 Kasım 2014 Saat : 9:24

İş Adamlarından Living Lab’a yoğun ilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir