İstanbul Başakşehir’de inşaatın istinat duvarı çöktü

Son Güncelleme: 27 Eylül 2016 - 6:36 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İnşaat halinde olan ve temelleri oldukça derine inen şantiyelerde şüphesiz en büyük problemlerden biridir istinat duvarının çökmesi. Başakşehir‘de bir inşaat şantiyesinde korkulan oldu ve dev istinat duvarının çöküş anı kameralar tarafından saniye saniye görüntülenirken, alanın erken boşaltılması faciayı kıl payı önledi. Başakşehir ilçesinde yapımı devam etmekte olan bir konut projesi inşaatında dev bir istinat duvarının çökmesi kameralara yansırken, çalışan işçiler saniye farkıyla olay yerini terk etti. İnşaat çalışanlarının kıl payı faciadan ucuz kurtulduğu istinat duvarının çökmesi olayı, kameralara saniye saniye yansıdı.

Proje için yapılan istinat duvarından sesler geldiğini duyan ve çatlaklar oluştuğunu gören çalışanlar, durumu yetkilere bildirdi. Bunun üzerine çalışma alanı hızla boşaltıldı. Bu sırada duvardan toprak parçaları dökülmeye başladı ve dev istinat duvarı büyük bir gürültü ile çöktü.

O anlar bir çalışanın cep telefonu kamerasıyla saniye saniye görüntülendi. İnşaatta çalışan işçiler faciadan kıl payı kurtulduğu olayda işçilerin büyük panik yaşadığı ve duvarın çökmesiyle iş makinelerinin alandan çıkartılmaya çalışıldığı kamera çekimlerinde net biçimde görüntülendi.

İstanbul Başakşehir'de inşaatın istinat duvarı çöktü


İstanbul Başakşehir’de inşaatın istinat duvarı çöktü ile Benzer Yazılar:

27 Eylül 2016 Saat : 6:36

İstanbul Başakşehir’de inşaatın istinat duvarı çöktü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir