Kadın haklarına karşı çok duyarlıyım

Son Güncelleme: 13 Aralık 2014 - 10:35 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Yağmur Tanrısevsin Kaçak dizisinde Haluk Bilginer’le oynamaktan gurur duyduğunu söylüyor ve dizideki hikayeden yola çıkarak kadınlara şu mesajı veriyor:“Haklarınız için mücadele edin. Vazgeçmeyin. Kadın haklarına karşı çok duyarlıyım ve herkesin bu konuya hassas olmasını diliyorum.”

Kadın haklarına karşı çok duyarlıyım

‘YAŞAMA DOKUNMAK BENİ HAYATA BAĞLIYOR’

Yağmur Tanrısevsin’i ‘Adını Feriha Koydum’ dizisiyle tanıdık. Genç ve güzel oyuncu, başarı grafiğini Kanal D’nin ‘Güneşi Beklerken’ dizisindeki Melis karakteriyle yükseltti. 22 yaşındaki Tanrısevsin, yeni sezonda ATV’de yayınlanan ‘Kaçak’ dizisinde rol alıyor. Dizide Haluk Bilginer’in kızını oynayan oyuncuyla; ‘Kaçak’ı ve kariyerini konuştuk.

Kaçak’ dizisinden nasıl teklif geldi size?

Kadın haklarına karşı çok duyarlıyım

 

Aslında ‘Güneşi Beklerken’in biteceği belli olunca birçok teklif geldi ama ben çok kararsızdım. İyi oyuncularla çalışmak, iyi bir projede yer almak, farklı bir karakteri oynamak istiyordum. Menajerim ile teklifleri değerlendirdik, hepsi birbirinden özel projelerdi. Tekliflerin arasında Kaçak dizisi de vardı. Bu proje benim de izlediğim ve kadrosunda Haluk Bilginer’in rol aldığı bir projeydi ve kararımda çok önemli bir rol oynadı.kayasehiristanbul.net
Diziye sonradan dahil oldunuz daha önce diziyi izliyor muydun?

‘Kaçak’ çekimlerimden fırsat buldukça takip etmeye çalıştığım, izleyenlerden de olumlu geri dönüşler aldığım bir projeydi.

Rolünüzden bahseder misin? Tülay karakteriyle ilgili neler söylemek istersin?

Tülay, anne ve baba sevgisi görmeden eksik büyümüş bir kız. Yıllar sonra babasının mafya olduğu gerçeği ile yüzleşiyor, babasının yaptıklarını kabullenemese de onun sevgisine duyduğu özlemle onu olduğu gibi kabullenmek durumunda kalıyor. Yeni ve bambaşka bir hayatın içinde buluyor kendini… Güçlü ve kararlı bir kız, her şeye rağmen ayaklarının üzerinde ve dimdik durabiliyor.

Kadın haklarına karşı çok duyarlıyım

Karakterin kendinize yakın bulduğunuz bir yönü var mı?

Tülay’ın özgüveni ve çizgisini bozmadan hayata karşı verdiği mücadele bana yakın geldi. Onun gibi büyük bir aile dramı yaşamadım ama benim de sert fırtınalarım oldu.

RESSAM OLMAK İÇİN GELDİM, OYUNCU OLDUM

Kadınlara bu rolle ilgili ne mesaj vermek istersin?

‘O başarıyorsa, siz de başarırısınız, korkmayın, vazgeçmeyin, yaşama sımsıkı tutunun’ mesajı benim için önemli bir mesaj. Kadın haklarına karşı çok oldukça duyarlıyım ve herkesin bu konuda hassas olmasını diliyorum. Kadına dair olan projelere de her zaman destek vereceğimin bilinmesini isterim.

Haluk Bilginer’le birlikte kamera önüne geçmek, onun kızını oynamak seni heyecanlandırdı mı?

Haluk Bilginer ile aynı sahneyi paylaşmak bambaşka bir duygu o yüzden çok mutluyum. Ondan çok şey öğrendim, sizin vesilenizle bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Bu zaman kadar oynadığınız diziler arasında ‘Kaçak’ı nereye koyarsın?

Şu ana kadar gençlik dizilerinde yer aldım. Farklı bir izleyici kitlesi ve çok iyi bir oyuncu kadrosu var. O yüzden Kaçak bana bambaşka bir tecrübe kazandırıyor. Doğru zamanda doğru bir adım olduğunu düşünüyorum.

Oyuncu olmanın hayalini hep kuruyor muydun? Mersin’den buraya oyuncu olmak için mi geldin yoksa başka bir hayalin var mıydı?

İlkokul üçüncü sınıftayken bir tiyatroda başrolde oynamıştım ve çok olumlu geri dönüşler almıştım. Bu benim içimdeki yetenek ve sevgiyi ateşledi. Ve kararımı o zaman verdim diyebilirim… Bu arada çocukluktan beri resim de yapıyorum, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okudum. Üniversiteye başladıktan sonra oyunculuk dersleri alabileceğim yerleri araştırdım, birçok yerde eğitimler aldım. Tümay Özokur’la tanışmam hayatımın dönüm noktası oldu; kendisi benimle çalışmak istediğini söyledi. Beni iyi yönlendireceğini düşündüğüm için çok mutlu oldum. ‘Adını Feriha Koydum’ ilk rol aldığım dizi film oldu. Mersin’den buraya geliş sebebim resim, şu an burada kalma sebebim ise oyunculuk.

SÜRPRİZ PROJELERİMLE GELİYORUM

Set dışında neler yapıyorsun?

Set dışında üniversitede eğitimini aldığım seramik sanat dalında kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Çok kısa bir süre sonra yaptığım çalışmaları bir sosyal sorumluluk projesi ile birleştireceğiz. Bir şeylerin oluşuna vesile olmak beni tarifsiz mutlu ediyor.

Kadın haklarına karşı çok duyarlıyım

Çan Kız Meslek Lisesi için bir kütüphane oluşturdunuz. Böyle bir projede yer almak nereden aklınıza geldi?

İnsanlar için faydalı olmak, yaşama dokunmak, destek olmak ve benzeri duygular beni hayata bağlıyor. Menajerim Tümay Özokur ve ekibi ile bu duygumu paylaştığımda, beyin fırtınası yaptık ve okumak isteyen insanların imkansızlıklar yüzünden okuyamadıklarını bir kez daha gündeme getirmek istedik.Bundan sonrada sürpriz projelerle hayata hep dokunacağım. Lütfen görmezden gelmeyelim. Görelim ve görünmeyeni görmelerini sağlayalım.gazetevatan.com


Kadın haklarına karşı çok duyarlıyım ile Benzer Yazılar:

13 Aralık 2014 Saat : 10:35

Kadın haklarına karşı çok duyarlıyım Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir