Kayaşehir 25.Bölge Teslim Tarihi Ne Zaman? Sonunda Toki Açıkladı - Kayaşehir İstanbul

3 Mart 2024 - 05:39

Kayaşehir 25.Bölge Teslim Tarihi Ne Zaman? Sonunda Toki Açıkladı

Toki Kayaşehir 25.Bölge Teslim Tarihi ne zaman? Eylül 2023’de tamamen bitmiş bir halde teslim edilmesi beklenirken yaşamış olduğumuz deprem hadisesinden sonra ister istemez bir gecikmeye sebep oldu?

Son Güncelleme :

05 Aralık 2023 - 19:39

Kayaşehir 25.Bölge Teslim Tarihi Ne Zaman? Sonunda Toki Açıkladı

Kayaşehir 25.Bölge Teslim Tarihi ne zaman teslim edilecek? Eylül 2023’de tamamen bitmiş bir halde teslim edilmesi beklenirken teslimatlar hala başlamadı. Peki neden?

Peki Toki Kayaşehir 25.bölge ne zaman teslim edilecek? Bu soru yeni hak sabilerinin merakla bekledikleri bir soru!

Kayaşehir 25.Bölge Teslim Tarihi Neden Uzadı?

Eylül 2023’de tamamen bitmiş bir halde teslim edilmesi beklenirken yaşamış olduğumuz deprem hadisesinden sonra ister istemez bir gecikmeye sebep oldu.Toki’nin ülke genelinde dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik olarak 50 bin sosyal konut kampanyası ilan edilmiş ve bu kapsamda İstanbul Başakşehir Kayabaşı Bölgesinde 4.467 konut planlanmış olup çekilen kura sonucunda 4.467 konutun hak sahipleri belirlenmişti.

Söz konusu hak sahipleri için idaremizce ivedilikle etaplar halinde konut projeleri üretilerek konut sözleşme imzalama işlemleri başlatılmıştır.

İlk etapta 4.467 adet hak sahibi arasından 694 adet hak sahibinin konutları belirlenerek konutların teslimi yapılmıştır. Kayabaşı Mahallesi 4 etaptan oluşmakta olup proje alanında 2.450 konut için konut belirleme kurası çekilerek sözleşme imzalama işlemleri tamamlanmıştır.

Kayaşehir 25.Bölge Teslim Tarihi Ne Zaman?

kayaşehir 25.bölge teslim tarihi

Ayrıca,2.450 konuttan oluşan 4 adet projenin inşaatları devam etmekte olup Eylül 2023’de tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi planlanmaktadır.

Yapılan çalışmalar ve planlamalar neticesinde konutların tamamı söz konusu alana yerleşemediği için ilave yeni alan belirlemek adına çalışmalar yürütülmüştür. Yapılan imar planı ve imar uygulaması neticesinde İstanbul İli, Başakşehir ilçesi, Kayabaşı Mahallesi, Batı Bölgesinde konut alanları oluşturulmuş ve proje alanının uygulamaya hazır hale getirilmesine müteakip kalan 1.253 adet hak sahibinin konutunun yapım ihaleleri gerçekleştirilmiştir.


Projede 729 adet konutun 2023 yılı sonu itibari ile, 524 adet konutun ise 2024 yılı içerisinde inşaatlarının tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi planlanmaktadır.

Kayabaşı mahallesi 4.467 adet konut projesi kapsamında konutu belirlenmeyen 1.253 adet hak sahibi bulunmaktadır. Bu projelerin inşaat seviyeleri doğrultusunda 3 ay içerisinde kalan hak sahiplerinin konutları belirlenerek konut sözleşme imzalama işlemleri gerçekleştirilecektir.

Söz konusu alanlarda yaşanan mülkiyet ve planlama sorunlarından dolayı yaşanan gecikmelerden kaynaklı maliyet artışları konut fiyatlarına yansıtılmayacak ve henüz konut sözleşmesi imzalamamış vatandaşlarımız mağdur edilmeyecektir.Toki Kayaşehir 25.bölge’de çevre düzenlemesi çalışmaları bitmek üzere. Bölge içerisinden geçecek olan yolların yapımı da tamamlanmak üzere. Bizlerin duyumu yıl sonu veya yeni yılın başında teslimatın başlayacağı şimdiden konut sakinlerine hayırlı oldun.

Kayaşehir 25.Bölge Teslim Tarihi Ne Zaman?

Kayaşehir 25.Bölge Ne Zaman Teslim Edilecek?

Toki Hak sahiplerine teslimatın bu ay (Aralık 2023) başlayacağını haber verdi.


Şimdilerde İstanbul Başakşehir Kayabaşı projesinin konutlarının ne zaman teslim edileceği bir hayli yakından araştırılırken, TOKİ‘den beklenen duyuru geldi. 15 Ocak 2024 – 14 Şubat 2024 tarihleri arasında projedeki dairelerin sırasıyla teslim edileceği açıklandı.


İstanbul Kayaşehir ve Başakşehir ilçemizdeki gelişmeleri paylaşıyoruz. Toki, Emlak Konut ve Kiptaş haberleri, konut satışları ve kentsel dönüşüm çalışmalarından kayasehiristanbul.net sitemizden haberdar olabilirsiniz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.