Kayaşehir Hava Durumu - Kayaşehir İstanbul

19 Nisan 2024 - 13:01

Kayaşehir Hava Durumu

İstanbul’un Başakşehir ilçesi başta olmak üzere Kayaşehir hava durumu hakkında bu linkten bilgi alabilirsiniz. Başakşehir hava durumu

Kayaşehir hava durumu Kayaşehir hava durumu

Kayaşehir hava durumu

Kayaşehir, İstanbul’un Başakşehir ilçesinde bulunan bir mahalledir. Mahalle, İstanbul’un Avrupa yakasında yer almaktadır.

Kayaşehir hava durumu genel olarak İstanbul’un hava durumuna benzer. Mahallede, kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir.

 1. Ocak ayı Kayaşehir’de ocak ayı, kış mevsiminin en soğuk ayıdır. Ay boyunca ortalama sıcaklık 3-4 derece civarındadır. Kar yağışı görülme ihtimali yüksektir.
 2. Şubat ayı Şubat ayı, ocak ayına göre daha ılımandır. Ay boyunca ortalama sıcaklık 5-6 derece civarındadır. Kar yağışı görülme ihtimali azalmaktadır.
 3. Mart ayı Mart ayı, ilkbahar mevsiminin başlangıcıdır. Ay boyunca ortalama sıcaklık 8-9 derece civarındadır. Kar yağışı görülme ihtimali çok düşüktür.
 4. Nisan ayı Nisan ayı, ilkbahar mevsiminin devamıdır. Ay boyunca ortalama sıcaklık 11-12 derece civarındadır. Güneşli günlerin sayısı artmaktadır.
 5. Mayıs ayı Mayıs ayı, yaz mevsiminin başlangıcıdır. Ay boyunca ortalama sıcaklık 15-16 derece civarındadır. Güneşli günlerin sayısı daha da artmaktadır.
 6. Haziran ayı Haziran ayı, yaz mevsiminin devamıdır. Ay boyunca ortalama sıcaklık 20-21 derece civarındadır. Sıcak ve kuru günler hakimdir.
 7. Temmuz ayı Temmuz ayı, yaz mevsiminin en sıcak ayıdır. Ay boyunca ortalama sıcaklık 25-26 derece civarındadır. Sıcak ve kurak günler hakimdir.
 8. Ağustos ayı Ağustos ayı, temmuz ayına benzerdir. Ay boyunca ortalama sıcaklık 24-25 derece civarındadır. Sıcak ve kurak günler hakimdir.
 9. Eylül ayı Eylül ayı, sonbahar mevsiminin başlangıcıdır. Ay boyunca ortalama sıcaklık 20-21 derece civarındadır. Sıcaklıklar yavaş yavaş düşmeye başlar.
 10. Ekim ayı Ekim ayı, sonbahar mevsiminin devamıdır. Ay boyunca ortalama sıcaklık 15-16 derece civarındadır. Güneşli günlerin sayısı azalmaya başlar.
 11. Kasım ayı Kasım ayı, kış mevsiminin başlangıcıdır. Ay boyunca ortalama sıcaklık 11-12 derece civarındadır. Yağmur ve kar yağışı görülme ihtimali artar.
 12. Aralık ayı Aralık ayı, kış mevsiminin devamıdır. Ay boyunca ortalama sıcaklık 8-9 derece civarındadır. Kar yağışı görülme ihtimali yüksektir.

Kayaşehir’de hava durumu hakkında dikkat edilmesi gerekenler

 • Kayaşehir’de kış aylarında hava sıcaklıkları çok düşebilmektedir. Bu nedenle, kış aylarında dışarı çıkarken kalın giysiler giyilmesi gerekmektedir.
 • Kayaşehir’de yaz aylarında hava sıcaklıkları çok yükselebilmektedir. Bu nedenle, yaz aylarında dışarı çıkarken güneş kremi ve şapka kullanılması gerekmektedir.
 • Kayaşehir’de yağışlı günler görülebilir. Bu nedenle, yanınızda yağmurluk veya şemsiye bulundurmanız tavsiye edilir.
Kayaşehir hava durumu hakkında güncel bilgilere, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün web sitesinden veya mobil uygulamasından ulaşabilirsiniz.

İstanbul’un Başakşehir ilçesi başta olmak üzere Kayaşehir hava durumu güncel bilgilerini bu linkten bilgi alabilirsiniz. Başakşehir hava durumu