Kayaşehir’den Kiptaş Konutları’na Yeni Yol Yapıldı

Son Güncelleme: 8 Ocak 2013 - 11:59 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Bölge sakinlerinin taleplerini dikkate alan  Başakşehir Belediyesi, Güvercintepe Kiptaş ve Kayabaşı Köyü arasında yaya bağlantı yolları yapımına başladı.

Kayaşehir'den Kiptaş Konutları’na Yeni Yol YapıldıHer geçen gün gelişen Başakşehir’in bu hızlı gelişim karşısında kentsel ihtiyaçları artıyor. İlçenin artan bu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapılan çalışmalar arasındaysa yol inşaatları öne çıkıyor. Başakşehir’de ulaşımı ve bölgede yaşamı kolaylaştıracak olan bir yol inşaatı da Güvercintepe Kiptaş ve Kayabaşı Köyü arasında  başlatıldı.

Vatandaş Talep Etti

Güvercintepe Yeşilyurt caddesinden, Kiptaş konutları önüne oradan da Kayabaşı köyüne kadar uzayan güzergah boyunca yayalar için yolun tek tarafında kaldırım çalışmaları başlatıldı. Yolda yayaların herhangi bir tehlike içinde olmadan ulaşımlarını sağlamaları için yapılan kaldırımın genişliği 2 metre olacak. Bağlantı yolu ile Kayabaşı Kiptaş ve Kayabaşı köyü arasında direk ulaşım sağlanacak ve Beldelerin birbirleri ile ulaşımı dolaylı şekillerde sağlanmaktan kurtulacak. Kayabaşı Kiptaş ve Kayabaşı Köyü’ndeki vatandaşların talepleri doğrultusunda projelendirilen yolun İstanbul Büyükşehir Belediyesi UTK (Ulaşım Trafik Kurulu) tarafından da onaylanması ile yapım aşamasına geçildi. Kayabaşı İstiklal Caddesi üzerinden Kayaşehir 2. bölge İETT son durakları arasında yapılmaya başlanan 600 metre uzunluğunda 7 metre genişliğinde çift şeritli kaldırım ile bağlantı yolunun yapım çalışması derhal başlatıldı.

Resmi Kurumlara Kolay Ulaşım

Yolun tamamlanması ile trafiğin sıkışık olduğu bu bölgelerde yolların ferahlaması sağlanırken mesafeler de kısalacak. Yürüme mesafesinde birbirlerine bağlanan merkezler sayesinde; Kayabaşı köyü, Kayabaşı Kiptaş konutları sakinleri, Kayaşehir üzerinden Başakşehir mahallelerine ve TEM yoluna da kolaylıkla ulaşabilecekler.

Yapılan yeni yolla bölge de yaşayan vatandaşların Başakşehir resmi kurumlarına ulaşımları da çok daha kısa sürede gerçekleşecek.


Kayaşehir’den Kiptaş Konutları’na Yeni Yol Yapıldı ile Benzer Yazılar:

8 Ocak 2013 Saat : 11:59

Kayaşehir’den Kiptaş Konutları’na Yeni Yol Yapıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir