Kayaşehirli çocukların Ramazan etkinlikleri

Son Güncelleme: 16 Temmuz 2013 - 7:55 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir’in Kayaşehir bölgesinde yapılan Ramazan programında çocuklara yönelik öğreti oyunlar ve yarışmalara yer verildi.

Programı takip eden çocuklar ve aileleri hoş vakit geçirdi.

Kayaşehirli çocukların Ramazan etkinlikleri

Maskot Mehteran Takımı‘nın sahne almasıyla Kayaşehirliler marşlara tempo tuttu. Mehter takımı seyircilerden büyük ilgi gördü.

‘Kubbelerin Baki Sadaları’ isimli topluluk da Türk Klasik ve Sanat Müziği‘nin hatıralarda bulunan eserlerinden örnekler sundu.

Başakşehir Sular Vadisi’nde ise Süleymaniye Camii İmam Hatibi Ekrem Nalbant’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma ‘Peygamber Efendimiz’i (SAV) Nasıl Anlamalıyız?’ konulu bir sohbet verdi.

İslam Tarihi dalında 30 kitabı ve 200’ü aşkın ilmî makalesi yayınlanan Sırma, şunları ifade etti:

‘‘Efendimiz‘in hayatını pek çok programda dinliyoruz ama hakikaten onu tanıyor muyuz veya tanıdığımız halde ona uyuyor muyuz? Bakara suresinin ayetlerinin sonunda diyor ki Hazreti Peygamber‘e: ‘Şayet kullarım beni soracak olurlarsa onlara de ki ben onlara onlardan daha yakınım. Ben onların bütün dualarına icabet ederim. Kabul ederim’. Şimdi sizlere soruyorum değerli kardeşlerim biz her gün dua ediyoruz Allah‘a (CC) neden dualarımız kabul olmuyor? Ayetin devamında da ‘Önce bana icabet etsinler. Benim emrettiğim gibi de yaşasınlar. Ben de o zaman onların ettiği duaları kabul ederim‘ Şimdi biz Allah’ın yasaklandıklarını yapacağız, dualarımızın kabul olmasını dileyeceğiz, böyle bir şey olamaz. Bunların sebebi nedir? Bizler peygamber efendimizi anlamıyoruz. Peygamberimiz, 23 sene İslam’ı anlattı, bazıları ona inandı, bazıları inanmadı ama o zaman inanan insanlar dünyanın seyrini değiştirdi.‘‘

Sırma, ‘‘Peygamberimizi anlamak kıyamete hazırlanmakla muhtemeldir. Allah, Kur’an-ı Kerimde ‘Kim bana varmayı temenni ediyorsa kim kıyamette benim yanıma gelmeyi diliyorsa Peygamber onun için örnektir‘ İşte bu cümle de pek çok şeyi açıklıyor.” dedi. Sırma, son olarak İslam dünyasını okumaya, öğrenmeye davet etti.


Kayaşehirli çocukların Ramazan etkinlikleri ile Benzer Yazılar:

16 Temmuz 2013 Saat : 7:55

Kayaşehirli çocukların Ramazan etkinlikleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir