Kullanılsaydı Boğaz Köprüsü’nü yıkardı!

Son Güncelleme: 26 Kasım 2012 - 2:44 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Kozlu Mezarlığı’nda yapılan aramada, 15 kilogram patlayıcı bulundu. 500 el bombasına eşit olduğu belirlenen bombaların 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarında kullanılacağı iddia edildi.

Kullanılsaydı Boğaz Köprüsü'nü yıkardı!Terör örgütü PKK’nın dağ kadrosunda bulunan ve ‘metropollere eylem’ için geldiği belirlenen bir teröristin ifadesi doğrultusunda Zeytinburnu Kozlu Mezarlığı’nda yapılan aramalarda 15 kilo bomba bulundu. 4 kilogramı RDX, 11 kilogramı ise A-4 tipi olanpatlayıcıların 500 el bombası etkisinde olduğu belirtildi.

MEZARA GÖMDÜLER

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki gün 5 ilde tespit edilen adreslere eşzamanlı operasyon düzenledi. Baskında PKK üyesi 15 kişi gözaltına alındı. İfadeleri alınan teröristlerden biri Irak’ın kuzeyinden getirdikleri bombayı Kozlu Mezarlığı’na gömdüklerini söyledi.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, dün sabah mezarlıkta arama başlattı. Toprağa gömülü olduğu öğrenilen patlayıcıları bulmak içi dedektör köpekler de kullanıldı. Ekiplerin yaklaşık 7 saatlik titiz çalışması sonuç verdi ve iki ayrı poşetle gömülen patlayıcılar bulundu.

Poşetlerden birisinin içerisinde 11 kilogram A-4 patlayıcı, diğerinde ise 4 kilogram RDX patlayıcı çıktı. Patlayıcılarla birlikte gömülmüş 5 adet fünye ve 1 adet el bombası bulundu. Terör örgütünün bombaları toplumsal olaylarda kullanacağı, önümüzdeki 1 Mayıs İşçi Bayramını kana bulamayı amaçladığı iddia edildi.

ÇAPKIN AÇIKLADI

Olay yerinde incelemede bulunan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, ele geçirilen patlayıcıyla ilgili olarak, “15 kilo patlayıcı bulundu. 5 ayrı düzenek var. Bir de el bombası var. A-4 patlayıcılar 500 el bombasına eşdeğer” dedi. KCK operasoyonu kapsamında geçtiğimiz ay İstanbul Bayrampaşa’da yapılan kazıda 15 kilo plastik patlayıcı ve Başakşehir’deki Olimpiyat Stadı’na yakın noktada yapılan aramada da yaklaşık 7 kilogram C-4 tipi plastik patlayıcı ele geçirilmişti.

BOĞAZ KÖPRÜSÜ’NÜ YIKAR

Ele geçirilen 15 kg’lık patlayıcının toplu olarak patlaması durumunda 500 metrelik alanda 7.5 büyüklüğünde deprem etkisi oluşturma gücüne sahip olduğu öğrenildi. A-4’ün etkili ve şiddetli bir patlayıcı olduğunu belirten bomba uzmanları, söz konusu bombanın aynı düzenekte kullanılması durumunda İstanbul Boğaz Köprüsü’nü kolaylıkla yıkabilecek kuvvette olduğunun altını çizdi.(bugün)


Kullanılsaydı Boğaz Köprüsü’nü yıkardı! ile Benzer Yazılar:

26 Kasım 2012 Saat : 2:44

Kullanılsaydı Boğaz Köprüsü’nü yıkardı! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir