Mevlüt Uysal Hukukçular ve Eğitimciler ile iftar yaptı - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

3 Aralık 2023 - 01:58

Mevlüt Uysal Hukukçular ve Eğitimciler ile iftar yaptı

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, iftarda hukukçular ve Eğitimciler ile ayrı ayrı bir araya geldi.

Son Güncelleme :

29 Haziran 2015 - 9:02

Mevlüt Uysal Hukukçular ve Eğitimciler ile iftar yaptı

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, iftarda hukukçular ve Eğitimciler ile ayrı ayrı bir araya geldi.

Başkan Uysal iftar’da hukukçularla bir araya geldi

Hukukçular Derneği tarafından düzenlenen ve Başakşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeğine İstanbul’da görev yapan hukukçular aileleri ile birlikte katıldı.

Şehit Polis Mustafa Erdoğan İlköğretim Okulu’nun bahçesinde düzenlenen iftara Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hatice Demiralay katıldı.

Müzik dinletisinin de yer aldığı İftar programı Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Ramazan’ın 10. Gününde düzenlenen iftarın açılış konuşmasını Hukukçular Deneği Genel Başkanı Av. Mehmet Sarı yaptı. Sarı, “Ülkemizin aydınlık yarınlarına yön verecek olan avukatlar çok önemli sorunlar ile yaşamaktadırlar. Yeni avukatlık kanunun yapılması gerekmektedir. Avukatlık mesleğine karşı toplumda oluşan ön yargılarda bizleri zorlamaktadır. Avukatlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerekmektedir” dedi.

‘Derneğimize ve üyelerine büyük görevler düşüyor’

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yaptığı selamlama konuşmasında, “Dernek Başkanlarımıza böyle bir iftarda ev sahibi yaptıkları için teşekkür ediyorum. Eski bir meslektaşınız olarak ülkemizin içinde bulunduğu durumlara baktığımızda derneğimize büyük görevler düştüğünü görebiliyoruz. Hukuk’u iyi işleteceksek meslektaşlarımızın bunun bilincine varması gerekiyor. Tüm hukukçularımızın Ramazan’ını tebrik ediyorum” dedi.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, ise konuşmasında “Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Bu güzel iftarı hazırlayan derneğimize teşekkür ediyorum. Bizlerin hem ülke hem de vatandaşlar olarak toparlanmaya ihtiyacımız var. Türkiye Dünya ve İslam Coğrafyası’nda önemli bir yere sahiptir. Hukukçularımız ve STK’larımızın güçlenmesi ile bizler yolları açabiliriz.”

İftar yemeğinde; Hukukçular Derneği Onursal Başkanı Av. Necati Ceylan, HSYK Üyesi Aysel Demirel, Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, İstanbul Anadolu Yakası Adliyesi Başsavcısı Fehmi Tosun’da selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Başkan Uysal, Eğitimciler ile iftar yaptı

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Eğitim Bir Sen Başakşehir Şubesi’nin düzenlediği iftara katıldı.

Şehit Polis Mustafa Erdoğan İlköğretim Okulu’nun bahçesinde düzenlenen iftara Başakşehir Belediye Başkanı Uysal’ın yanı sıra Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Latif Selvi, Eğitim Bir Sen Başakşehir Şube Başkanı Tuncay İncebacak, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Başakşehir Eğitim Kurumlarının müdür, öğretmenleri ve aileleri katıldı.

Yaklaşık 1500 kişinin katıldığı Eğitim Bir Sen Başakşehir Şubesi iftarına katılan Başakşehir Belediye Başkanı Uysal, iftar alanını dolaşarak eğitimcilerin Ramazan’ını tebrik etti.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan iftarın açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir Sen Başakşehir Şube Başkanı Tuncay İncebacak yaptı. Eğitim Bir Sen 1. Nolu Şube Başkanı Ferhat Öztürk ise yaptığı selamlama konuşmasında, Sendikanın fakir ailelere yönelik yapmış olduğu yardım kampanyasının içeriğini anlatarak, destek istedi. Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Latif Selvi ise yaptığı konuşmada, Balkanlara yapmış olduğu seyahatte oranın halklarının Türkiye’nin liderliğine çok ihtiyaçları olduğunu belirterek, bu anlamda öğretmenlere ciddi görevlerin düştüğünü dile getirdi.

‘Eğitim kurumlarımızın sayısını hızla artırıyoruz’

İftara katılanları selamlayan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise ilçede eğitim alanında ciddi yatırımlar yaptıklarını dile getirdi, “Başakşehir’de eğitime vermiş olduğunuz katkılardan dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Öğretmenler gelecek nesillerin yetişmesinde çok önemli bir yere sahiptir. İlçemizde göreve geldiğimiz ilk günden itibaren gerek belediye eliyle gerekse bağışçılar yolu ile eğitim kurumlarının sayısını hızla artırmaya gayret ettik. Bugün geldiğimiz nokta da sınıf mevcutlarımız 60 kişiden 25 kişilere düştü. Eğitim alanında bizlerde özellikle bilgievlerimizde verdiğimiz ücretsiz eğitimlerimizle de destek olmaya çalışıyoruz. Spor parklarımız ile gençlerimizin sporu yaşam biçimi haline getirmesini hedefliyoruz. Eğitim alanında yapılan her türlü güzel çalışmanın arkasında olacağız.”
Protokal konuşmalarının ardından katılımcılar dualar ile iftarlarını açtı. Mevlüt Uysal Hukukçular

‘Başakşehir eğitim alanında çok iyiye gidiyor’

Eğitim Bir Sen Başakşehir Şube Başkanı Tuncay İncebacak, program sonrası yaptığı açıklamada Başakşehir’in eğitim alanında ciddi bir atılım gösterdiğini belirtti. İncebacak, “Eğitim Bir Sen Başakşehir Şubesi olarak 1250 tane üyemiz var. Yoğun ve yorucu bir yılı geride bırakırken manevi iklimden de faydalanmak için iftarda buluştuk. 2002’den beri Başakşehir’deyim ve Başakşehir’de eğitim anlamında ciddi bir iyiye gidiş var. Bu sene sadece 6 tane okul açılacak. Açılan okullar çok modern ve donanımlı okullar oluyor. Derslik sayılarının artmış olması sınıf mevcutlarının düşmesine sebep oluyor. Başakşehir Belediyemizin bu anlamda ciddi destekleri var, çok teşekkür ederiz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Buna bakmak ister misiniz..
Buna bakmak ister misiniz..