MHP: TOKİ evleri şehit ailelerine verilsin

Son Güncelleme: 15 Temmuz 2016 - 3:30 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

MHP Kocaeli İl Başkanlığı, Suriyeli sığınmacılara TOKİ’den ev verilmesine tepki göstererek, konutlarının şehit ailelerine bedelsiz şekilde verilmesi için imza kampanyası başlattı.

MHP: TOKİ evleri şehit ailelerine verilsin

MHP Kocaeli İl Başkanlığı, TOKİ evlerinin Suriyeli sığınmacılar yerine şehit ailelerine verilmesi için imza kampanyası başlattı. Yürüyüş Yolu’nda yapılan imza kampanyasına vatandaşlar destek verdi. Eylül ayına kadar devam edecek kampanyanın ardından toplanan imzalar meclise sunulacak.

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Suriyeli sığınmacılar yerine şehit ailelerine ev verilmesi gerektiğini söyleyerek, “Kendi vatanlarını bırakıp gelenlere bir kalemde Türk vatandaşlığı payesi vermek, ortak vatandan bahsetmek eğer düşüncesizlik değilse telafisi imkansız bir şuursuzluktur.

Madem Suriyelilere verilecek TOKİ konutları var idiyse bu milletin asil evlatlarından bu zamana kadar niçin esirgenmiştir? Bu boş binaların niçin şehit ailelerine verilmesi düşünülmemektedir? Siyasi düşünce ve parti rozeti farklılığına bakmadan vatanını ve milletini seven herkesi Türk vatandaşlığı konusunda demokratik itirazını göstermeye çağırıyorum.

Türk vatandaşlığının bir şerefi, bir saygınlığı, bir itibarı vardır. Buna gölge düşürmek hiçbir devlet ve siyaset adamının haddi ve ve hakkı değildir. Vatandaşlık hakkının peşkeş çekilmesine bedeli ne olursa olsun sonuna kadar karşı çıkacağız” diye konuştu


MHP: TOKİ evleri şehit ailelerine verilsin ile Benzer Yazılar:

15 Temmuz 2016 Saat : 3:30

MHP: TOKİ evleri şehit ailelerine verilsin Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir