Öğretmenler Günü Başakşehir’de kutlandı - Kayaşehir İstanbul

Öğretmenler Günü Başakşehir’de kutlandı - Kayaşehir İstanbul

Öğretmenler Günü Başakşehir’de kutlandı

Başakşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği geceye ilçe genelindeki öğretmen, yönetici ve aileler katıldı.

Bu haber 24 Kasım 2016 - 14:27 'de eklendi ve 147 kere okundu kez görüntülendi.

Başakşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği geceye ilçe genelindeki öğretmen, yönetici ve aileler katıldı. Öğretmenler Günü Başakşehir’deKutlama organizasyonuna Başakşehir İlçe Kaymakamı Kazım Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir’in yanı sıra ilçe ve şube müdürleri de yer aldı.

Başakşehir Konistan’da gerçekleşen organizasyonda genç kemancı Muhammed Yıldırır çaldığı parçalarla katılanları mest etti.

“Bizler insan yetiştiriyoruz”

“Bizim için her gün öğretmenlerin günü olsa da, yılda bir kez bu anlamlı gün münasebetiyle bir araya gelip, bu heyecan dalgasını oluşturmak güzel bir duygu” diyerek konuşmasına başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, “Bizler insan yetiştiriyoruz. En saf ve masum duygularla bize gelen çocukları hayata donanımlı bir şekilde yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Bizler çocuklarımızı yetiştirirken bizi örnek aldıklarını bilerek yaşamalıyız. Yetiştirdiğimiz her bir çocuk, hayata bizim gözümüzle bakıp tüm değerleri bizimle öğreniyorlar. Hal böyle olunca bizlerin görev ve sorumlulukları daha da artmaktadır. Bulunduğumuz coğrafyanın, konumun hassasiyetlerini bilerek kendi kültürel ve inanç değerlerimize uygun bir nesil yetiştirmek bizim sorumluluğumuzdadır” diyerek tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

“Öğretmenler toplumun ve geleceğin her şeyi”

Sözlerine 15 Temmuz şehitlerini rahmet ve minnet ile anarak başlayan Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, ”Bildiğiniz üzere, ben de çeşitli kademelerde 16 yıl öğretmenlik yapmış içinizden biriyim. Belediye Başkanımızın vizyonunda eğitim çok önemli bir yere sahip. Bu alanda bir eksiklik yaşanmaması ilçemiz açısından da oldukça önemli. Başakşehir’in ülkemiz nezdinde kaliteli gençlere sahip olması için uğraş vermeliyiz. Sizler içinde yaşadığımız bu toplumun öznesi olmazsanız asla bu toplumun gelişip yenilenmesinden söz edilemeyecektir. Bu toplumun ve geleceğin inşasında ne kadar önemli ve hayati bir yere sahip olduğunuzun bilincindeyiz. Bizler, sizlerin yetiştirdiği öğrencilerle adım adım muhasır medeniyetler seviyesine yürürüz. Ülkemizin geleceği ve yapılması muhtemel hain planların önüne geçmek adına ben öğretmenlerimizi ve bu günü çok önemsiyorum” dedi. Öğretmenler Günü Başakşehir’de

Geleceğimiz için yetişecek nesillerimiz sizlere emanet

Başakşehir İlçe Kaymakamı Kazım Tekin yaptığı konuşmasında, ”Sizler, emanet ettiğimiz çocuklarımızı yetiştirmek, ülkemiz için faydalı bir birey olmaları için onları şekillendirip geleceğe hazırlamak gibi kutsal bir göreve sahipsiniz. Çocuklarımızı hem kendilerini yetiştirip iyi bir dünya vatandaşı olmaları için, hem de devlete ve millete faydalı bireyler olmaları için sizlere emanet ediyoruz. Sizler de bu görevi layıkıyla yerine getiriyorsunuz. Tabi 15 Temmuz’da çok kritik bir süreç yaşadık. Sizler her zaman bu devletin yanında gerekli hassasiyeti ve sorumlu duruşu gösterdiniz.

Birçoğunuzla da 15 Temmuz’dan sonra bir araya gelerek olaylara tepkimizi de gösterdik. Bu açıdan ben hepinize çok teşekkür ediyorum. Hem ülkemiz, hem dünya çok kritik ve hassas dönemlerden geçiyor. Etrafımızda adı konmayan birçok saldırı ihtimali bulunuyor. Ama bu millet inancıyla, milli birliği ve dayanışmasıyla tüm zorlukların üstesinden gelecek. Bu açıdan öğretmenlerimize çok büyük görevler düşüyor. Geleceğimiz için yetişecek nesillerimizi sizlere emanet ediyoruz. Daha anlayışlı ve hassas bir şekilde milli ve manevi duygularımızı gençlerimize çocuklarımıza aşılayarak bu zorlukların üstesinden gelmemizi sağlayacaksınız. Biz yöneticiler de sizlerle birlikte hareket ederek bayrağımızın dalgalanmasına engel olmak isteyenlere karşı gereken tepkiyi vereceğiz” diyerek hayatını kaybeden öğretmenlere de rahmet diledi. Öğretmenler Günü Başakşehir’de

Meslektaşları ve aileleriyle güzel bir akşam geçiren öğretmenler geceden mutlu ayrıldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.