Ramazan Ayı Başakşehir”de Çoşku ile Karşılandı

Son Güncelleme: 10 Temmuz 2013 - 6:04 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Ramazan ayı boyunca üç bölgede yoğun bir program hazırlayan Başakşehir Belediyesi; söyleşiler, konserler ve çocuk etkinliklerini Başakşehirlilerle buluşturuyor.

Ramazan Ayı Başakşehir"de Çoşku ile Karşılandı

Bahçeşehir Gölet Bölgesi’nde her yıl maneviyat ve coşku yüklü programlar sunan Başakşehir Belediyesi’nin bu yıl etkinlik bölgesindeki ilk konuğu İstanbul Sazendeleri oldu. Kanun sanatçısı Göksel Baktagir yönetiminde Osman Ziyagil’in seslendirdiği parçalara eşlik eden Bahçeşehirliler, Ramazan’ın ilk gecesini keyifle geçirdi. Türk sanat müziğinin sevilen parçalarını sunan İstanbul Sazendeleri, enstrümanlarla yaptıkları sololarla da dinleyenleri mest etti.

Yücel Arzen, Nihat Hatipoğlu, Ahmet Özhan, Zekai Tunca, İnce Saz, Grup Debu gibi birçok önemli sanatçı ve İslam aliminin konuk olacağı Bahçeşehir Gölet’teki Ramazan etkinlikleri, 30 gün boyunca devam edecek.

DOÇ. DR. KARATAŞ İMANIN ÖNEMİNİ ANLATTI

Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinliklerinin önemli bir ayağı olan Kayaşehir etkinlik alanındaki program da çocuk gösterileriyle başladı. Eğlenceli yarışmalar ve Ramazan ruhunu yansıtan gösterilerle devam eden etkinlikler, Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle sona erdi. Kayaşehir sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği gecede konuşan Doç. Dr. Mustafa Karataş, insanda bulunması gereken en önemli özelliğin iman olması gerektiğini belirterek, “Bir insan iman sahibi olmalıdır. İnsanda iman yoksa onun ibadeti kabul olmaz. Karşı tarafı tanımamız için öncelikle kendimizi tanımalıyız. Bu da imanla mümkündür. Sadece kendisini düşünen insan cennete giremez. İman sahibi insan, annesine ve babasına saygı göstermeli ve etrafında yardıma ihtiyacı olanlara da yardımda bulunmalıdır” dedi.


Ramazan Ayı Başakşehir”de Çoşku ile Karşılandı ile Benzer Yazılar:

10 Temmuz 2013 Saat : 6:04

Ramazan Ayı Başakşehir”de Çoşku ile Karşılandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir