TOKİ’de fatura skandalı!

Son Güncelleme: 20 Şubat 2013 - 10:49 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Dar gelirli aileler elektrik faturalarını görünce şoke oldu…

TOKİ'de fatura skandalı!

Van’da TOKİ tarafından dar gelirliler için yapılan ’1+1’ konutlara gelen yüklü miktardaki elektrik faturası, aileleri şoke etti. 2 yıldan bu yana elektrik abonesi yapılmayan konutlara gelen faturalar için konut sahipleri toplanarak dertlerini Ak Parti İl Başkanı Abdullah Aras’a anlattı.

1.000 İLA 10.000 TL ARASI FATURA

Van’da 2010 yılında dar gelirliler için Kevenli’de TOKİ tarafından yaptırılan 800 konut 2 yıl önce hak sahiplerine dağıtıldı. O tarihten bu yana elektrik aboneleri yapılmayan hak sahipleri 2 yıl sonra gelen elektrik faturaları karşısında adeta şok oldu. 1000 ila 10 bin TL arası gelen faturalarını alan yaklaşık 50 kişi, Van AK Parti İl Başkanlığı’na geldi. Burada İl Başkanı Abdullah Aras ile görüşen, TOKİ sakinleri dertlerini anlatıp yardım istedi.

HAKSIZLIK VARSA GİDERİLECEK

Aras, çözüm önerilerini görüştüğü kişilere konutların dar gelirliler için yapıldığını belirtirken, “Son dönemde görmüş olduğumuz, yaşamış olduğumuz bir olayı da anlatayım. Bir çoğunuz oradaki dairelerini kiraya verdiler” diye konuştu. Ev sahipleri daireleri kiraya veremediklerini fakat deprem sonrası valiliğin talimatıyla dışardan gelen öğretmenlere tahsis edildiği ve abone yapılmadığı için onların da fatura ödemediklerini anlattı. İl Başkanı Aras, haksızlık varsa bunun mutlaka giderileceğini gelenler arasında temsilci seçip beraber çözüm arayacaklarını belirtti. Akşam


TOKİ’de fatura skandalı! ile Benzer Yazılar:

20 Şubat 2013 Saat : 10:49

TOKİ’de fatura skandalı! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir