Itır Esen | Kayaşehir İstanbul

Itır Esen’in hapsi istendi

Itır Esen’in hapsi istendi

TWITTER’daki paylaşımında 15 Temmuz şehit ve gazilerine hakaret ettiği iddiasıyla tacı elinden alınan güzellik kraliçesi Itır Esen hakkında, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

8 Aralık 2017
bosluk

Itır Esen aylar sonra ortaya çıktı

Etiketler: ,
Itır Esen aylar sonra ortaya çıktı

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle Miss Turkey 2017 tacı geri alınan Itır Esen, bir giyim markasının defilesinde boy gösterdi. Miss Turkey 2017 kraliçesi seçilen, ancak daha önce attığı sosyal paylaşım mesajı ortaya çıkınca tacı geri alınan Itır Esen, Toni&Guy Hair Moments Mehtap Elaidi defilesinde podyuma çıktı.

17 Kasım 2017
bosluk

Itır Esen hakkında suç duyurusu

Itır Esen hakkında suç duyurusu

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen grup, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde yaptığı paylaşımla tepkilere neden olan Itır Esen hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Şehitliğe ve bu uğurda dökülen kanlara hakarette bulundu…”

Grup adına açıklamayı Avukat Ateş Öcal yaptı. Öcal, “Bugün burada 15 Temmuz gazileri olarak aşağılık bir olaya ceza ve tazminat davası açmak için toplamış bulunmaktayız. 15 Temmuz 2017’de Itır Esen adlı gencimiz twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda şehitliğe ve bu uğurda dökülen kanlara iğrenç bir hakarette bulunmuştur” dedi.  Öcal “Manevi tazminat davamızı en küçük para birimimiz olan bir kuruş olarak açıyoruz. Çünkü amacımız para değildir. Ceza vermek” diye konuştu.

Suç duyurusu ve birer kuruşluk dava…Savcılığa sunulan suç duyurusu dilekçesinde Itır Esen hakkında, 33 kişi ayrı ayrı “Hakaret” suçundan dava açılmasını talep etti. Aynı 33 kişi ayrıca birer kuruşluk manevi tazminat davası açmak için Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu. (DHA)

28 Eylül 2017
bosluk

Itır Esen, kötü yorum yapanlara cevap verdi!

Itır Esen, kötü yorum yapanlara cevap verdi!

Sosyal medya hesabından 15 Temmuz şehitleriyle ilgili çirkin bir tweet atan, Türkiye güzelinin tacı geri alınmıştı. Tacın geri alınmasından sonra İlerleyen saatlerde konu hakkında bir açıklama yapan Itır Esen, menstrüasyon döneminde dikkatsizce yaptığı bir paylaşımın başka bir mana içermediğini söyledi. Esen, yanlış anlaşılmalardan dolayı da özür diledi.

Hassas döneminde olduğunu söyleyen Esen’in sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekilde:

Herkese merhaba, Bildiğiniz üzere 21 Eylül gecesi 2017 Miss Turkey birincisi seçildikten hemen sonra Twitterdaki uygunsuz görünümlü bir paylaşımım nedeniyle sosyal medya üzerinden kötü yorumlar almaya başladım. Kısa sürede büyük bir kitleye ulaşarak 22 Eylül sabahı televizyonda hakkımda beni çok üzen şeyler söylendi. Bu durumun üstüne Miss Turkey Kurulu tacını elimden aldı. Şunu söylemek istiyorum ki 18 yaşında bir kız olarak bu paylaşımı yaparken hiçbir siyasi amaç gütmedim. ailem beni, vatanına ve milletine saygı duymayı öğreterek büyüttü ve şehitlerimize saygısızlık yapacak bir karakterde değilim.

Bu paylaşım benim hassas dönemimde dikkatsizce yaptığım ve tamamen masum düşünceler ile yaptığım bir paylaşım Menstürasyom dönemini bu şekilde yaşayan herkesin kendini kurban gibi hissetmesi gerçeğiyle yazılan bir isyan” bugün 15 Temmuz ve ben de bu haldeyim” den Başka bir mana içermiyor. Zira siyaset ve politika ile ilgilenmeyen bir genç olduğum, hiç siyasi paylaşımın olmadığından belli. Milli değerlerimize ve 15 Temmuz’a bir atıftan ziyade kendi kavgasını vurguluyor.Yanlış anlaşılmalardan dolayı herkesten çok özür diliyorum. Umarım beni anlayışla karşılayabilirsiniz. Teşekkürler.

23 Eylül 2017
bosluk

15 Temmuz’a hakaret eden Itır Esen’e Almanlar sahip çıktı

15 Temmuz’a hakaret eden Itır Esen’e Almanlar sahip çıktı

Darbe girişiminden sonra FETÖ’cülere kucak açan Almanlar, şimdi de 15 Temmuz’la ilgili çirkin paylaşımlar yapan Itır Esen’in arkasında..

ITIR ESEN’E ALMAN DESTEĞİ

Alman Deutsche Welle sitesi, yaşananlarla ilgili yayınladığı haberde “Miss Turkey, ileri giden bir tweet’i yüzünden tacını kaybetti. Türkiye’yi Çin’de yapılacak Miss World güzellik yarışmasında temsil edecekti. Ancak Miss Turkey organizatörleri, genç kadının başarısız darbe girişimiyle ilgili attığı bir tweet’in ardından fikirlerini değiştirdiler” ifadelerine yer verdi.

23 Eylül 2017
bosluk

Itır Esen Kimdir?

Etiketler: ,
Itır Esen Kimdir?

Itır Esen, 1999 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi, H.A.Yücel eğitim Fak. İngilizce öğretmenliği öğrencisidir. Sanat camiasının önde gelen isimlerinden Hayri Esen’in torunu olan Itır Esen 2017 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasının birincisidir. Adını bu şekilde duyurmayı başaran Itır Esen uzun süre sosyal medyada en çok konuşulan isim olmuştur. Ayrıca Türk Sinemasının sevilen oyuncusu olan Itır Esen’in yeğeni olan Esen, bugüne kadar Zeynep Tosun, Özgür Masur, Meltem Özbek, Çiğdem Akın, Zeynep Erdoğan gibi ünlü modacılarla çalışma fırsatı bulmuştur.

22 Eylül 2017
bosluk
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-