Kurtlar Vadisi Vatan | Kayaşehir İstanbul

‘Kurtlar Vadisi Vatan’a ‘boş salon’ şoku

‘Kurtlar Vadisi Vatan’a ‘boş salon’ şoku

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 54’üncüsünü düzenlediği Antalya Film Festivali, yarışma filmlerinin yanı sıra özel gösterim filmlerle devam etti.

Özel gösterimler kapsamında ‘Kurtlar Vadisi Vatan‘ filmi de izleyiciyle buluştu. Necati Şaşmaz’ın yapımcılığıyla senaristliğini üstlenerek, başrolünü oynadığı ve 15 Temmuz darbe girişimini konu edinen film, Antalya’da ilgi görmedi. Şaşmaz ve ekibinin yanı sıra, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile eşi Ebru Türel’in de filmi izlediği salondaki boş koltuklar dikkat çekti. Salonun boş kalması üzerine AKM ve çevresinde filmin ücretsiz olduğu duyurusu yapıldı.

Filme yine katılım olmadıı, festivaldeki görevliler, salona izleyici olarak alındı. Necati Şaşmaz da filmin ortasında salondan ayrıldı.

23 Ekim 2017
bosluk

Sinem Uslu, ‘ön planda olmayı sevmiyorum’

Sinem Uslu, ‘ön planda olmayı sevmiyorum’

Bu sezon ekranda yer almayıp, iki filmle beyazperdede olan Sinem Uslu, senaryo yazmaya başladı. Başrol kaygısı bulunmadığını söyleyen oyuncuyla projesini, yeni çalışmalarını ve eşi Mustafa Uslu’yla evliliğini            konuştuk. Projede sizi çeken ne oldu?

‘Kurtlar Vadisi’ olması etkilemişti. Cahit Kayaoğlu, “İlk sahneyi okuyunca, oynamak isteyeceksin” demişti. Hemen eve gidip, senaryoyu okumaya başladım ve ilk sahnelerde ağladım. Bir kahraman Türk askerini oynayacak olmam beni çok mutlu etti.

Silah eğitimi nasıl geçti?

Silah konusunda bilmediğim değişik bir yeteneğim varmış. Poligonda ilk iki atışımı 12’den vurdum. Hatta başta Necati Bey (Şaşmaz) olmak üzere ekiptekiler inanamadı. Özel Hareket Polis ekipleri de şaşırdı.

15 Temmuz darbe girişiminde neredeydiniz?

O gün, ‘Ayla’ filminin görüşmesi için eşim Mustafa Uslu’yla Genelkurmay Başkanlığı’ndaydık. Biz oradayken diğer odalarda darbe girişimi için bir şeyler oluyormuş. Sonra İstanbul’a dönmek için Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan uçağa bindik. “Kuleye el konuldu” diye anons yapıldı, panik olduk ve uçaktan indik. Daha sonra eşimle Ankara’da meydana gidip, halkla iç içe olduk. Tüm gece sokaklardaydık.

O geceden sonra psikolojiniz  bozuldu mu?

Çok korktum. Hepimizin derdi, ‘Vatan elden gitmesin’ düşüncesiydi.

Bu proje sizin için ne ifade ediyor?

Şehitlerimize, polislerimize, nöbet tutan askerlerimize, şehit ve gazi ailelerine manevi borç gibi düşünüyorum. Onları düşünerek oynadım. Bir Türk askerini canlandırmak, diğer rollerden sıyrılmama sebep olan manevi bir duygu.

Başrolü neden tercih etmiyorsunuz?

Başrol oynayıp ışıltılı hayat seçmiyorum, kalıcı olmak için uğraşıyorum. Çok ön planda olmayı sevmiyorum. Göz önünde olduğun zaman bazı normlara göre yaşamak gerekiyor. Set bittikten sonra Sinem olarak kalmak istiyorum. Ailemle ve köpeklerimle zaman geçiriyorum. Başrol olsam, vaktim olmaz. Hangi para, huzurdan daha çok mutlu eder. Bütün dünya tanısa ne olur, final aynı. Ben değişmeyeceğime göre, ortam da beni değiştirmesin.

Özellikle canlandırmak istediğiniz  bir rol var mı?

Komedi istiyorum. Absürd bir komedi olsun. Gerekirse imajımı da değiştiririm. Bu dönem artık dram dizilerine girmek istemiyorum. Sohbet programı sunuculuğu da olabilir.

‘Amacımız sadece  iş tutturmak değil’

Film dışında neler yapıyorsunuz?

Senaryo yazmaya başladım. Ayşe İlker Turgut’la Sezgi Kırıt cinayetini çözen avukat Sibel Önder’in hikayesini kaleme aldım. Daha sonra kadın öykülerimi yazmaya başlayacağız.

Hep farklı roller oynadınız. Riskli değil mi?

Amacımız sadece iş tutturmak değil, insanlara farklı tatlar göstermek. Karakterimi değiştirdiğim zaman kendime saygım artıyor.

‘Hayatımın baharını yaşıyorum’

Genelde ünlü isimler evlendikten sonra soy isimlerini değiştirmezler ama siz sadece Uslu’yu kullanıyorsunuz…

Sinem Öztürk Uslu uzun oluyordu. Öyle şeylere takılmıyorum. Gururla Sinem Uslu adıyla yaşıyorum.

Evlilik nasıl gidiyor?

Hayatımın baharını yaşıyorum. Her konuda birbirimize desteğiz. Çok iyi arkadaşız. Birbirimizi iyi dengeliyoruz. Tanıştıktan beş gün sonra evlenmeye karar verdik. Şükretme dönemimdeyim.

Çocuk istiyor musunuz?

Bir komedi dizisinden sonra istiyoruz. Çocuk olduktan sonra sektörden biraz çekileceğim. Çocuğumla zaman geçirmek istiyorum. Hem bebeğime bakıp hem de setlerde olmak istemiyorum.

10 Ekim 2017
bosluk

Polat Alemdar bebek arabasıyla

Polat Alemdar bebek arabasıyla

Cuma günü vizyona giren, ‘Kurtlar Vadisi Vatan’ filminin Avrupa galalarını gerçekleştiren Necati Şaşmaz, yoğun temposunun arasında, ailesine de vakit ayırıyor. Şaşmaz, galalarda kendisine eşlik eden eşi Nagehan Şaşmaz ve 2 aylık oğlu Yusuf Emir ile Köln gösterimi sonrasında parkta birkaç saat keyif yaptı.

2 Ekim 2017
bosluk

Necati Şaşmaz: ‘Polat Alemdar’la gurur duyuyorum

Necati Şaşmaz: ‘Polat Alemdar’la gurur duyuyorum

Necati Şaşmaz’ın, HT Magazin’den Mehmet Çalışkan’a verdiği röportaj şöyle:

– Sizce 15 Temmuz’da yaşananlar beyazperdeye neden çok fazla aktarılmadı?248 şehidimizin her birinin hikâyesi anlatılmaya, film haline getirilmeye fazlasıyla değerdir. Bugün değilse de yarın yapılacaktır. Görüyoruz Amerika Vietnam Savaşı ile ilgili yüzlerce film yaptı. Beyazperdeye yansıtmadıkları hikâye kalmadı. Vatandaşlarımızın ölümü göze alarak destansı bir şekilde demokrasinin korunması için verdiği mücadele sadece filmlere değil romanlara da konu olmalı. Benim bildiğim o gece şehit düşen kahramanlarımızın yüzde 80’inden fazlasının ‘Kurtlar Vadisi’ müdavimi olduğu. Bir ajans böyle bir araştırma yapmıştı. Biz dizilerimizde, filmlerimizde ‘vatan’ dedik, ‘bayrak’ dedik, ‘millet’ dedik, ‘devlet’ dedik. O gece kendisini tankların paletlerinin önüne atanlarla, kurşunlara karşı yürüyenlerle aynı noktada birleştiğimizi gördük. Bu nedenle de yanlış bir iş yapmadığımı, doğru bir iş yaptığımı görmüş olmanın verdiği şevkle işime aynı şekilde devam edeceğim.

– 15 Temmuz ile ilgili hikâyelere devam edecek misiniz? Birkaç film daha çıkabilir. Marmaris, İstanbul, Ankara, İncirlik. Bu büyüklükte birkaç film daha yapılabileceğini düşünüyorum. Başka filmler çekilip çekilmeyeceği izleyicimizin talebine göre belli olacak.

“GÜNDEMİ SIKI TAKİP EDERİM”

– Yapımlarınızda işlediğiniz konuların daha sonra gerçek olduğunu gördük. Öngörünüzün sırrı nedir? Çok araştırmakla, gündemi sıkı bir şekilde takip etmekle ilgili. Sadece denklemdeki x ve y’leri doğru oturtunca formüller ortaya çıkıyor. Bir şeyleri görebiliyorsunuz. Sonuçta tarih tekerrürden ibarettir, geçmişteki olayları tekrar yaşıyoruz.

Hikâye edindiğimiz birçok konu daha önce yaşanmadı mı?Geçmişte bir olay yaşandıktan sonraki süreçte neler olduğunu biliyoruz. Geçmişte yaşanan o olayın bir benzerini yaşadıktan sonraki süreçte neler olabileceğini tahmin ediyoruz. Bu arada yapımlarımızda işlediğimiz bazı olayların sonradan gerçek hayatta da yaşanması bazen tesadüfidir.

– Hiç parti kurmayı veya aktif siyasete girmeyi düşündünüz mü? Siyasete giren bir sanatçının halk nezdinde olumlu bir yanı kaldığını sanmıyorum. Çünkü halkın geneli tarafından benimsenirken, sevilirken siyasete girdiğiniz zaman ‘Ben buralıyım’ demiş oluyorsunuz. Üyesi olduğunuz partiyi benimseyen var benimsemeyen var. Hal öyle olunca beni sevenleri, benimseyenleri istemli olarak ayrıştırmış olurum. Ülkeme hizmet etmek için ille de siyasete girmem gerekmez. Ben vatan, millet, devlet ve bayrak dendiği zaman orada hep varım. Parti kurarak milli değerlerimizde buluşabileceğim birçok insanı kendimden uzaklaştırabilirim. Ülkeme kendi branşımda daha çok hizmet edebileceğimi düşünüyorum.

Filminiz yurtdışında da gösterime girecek mi? Yurtdışında 140’tan fazla salonla anlaşma yapıldı. Bu kadar çok sayıda salonda gösterime girmenin bir rekor olduğu söylindi. Yabancı ülkelerde ‘Kurtlar Vadisi Filistin’de izleyicinin yaş sınırını çok yüksek tutmuşlardı. ‘Kurtlar Vadisi Vatan’da böyle bir durum olmadı.

– Almanya’da da gösterime girecek mi? Bir yasak gelmedi değil mi? ‘Kurtlar Vadisi Filistin’de Almanya ve bazı ülkeler anlamsız bir düşünceyle ırkçı bir film olduğunu öne sürüp haksız yere gösterime yasak getirmişti. ‘Kurtlar Vadisi Vatan’a bir yasak getirilmedi. Köln ve Berlin’de gala yapacağız.

“KARAKTERİMİN GÖLGESİNDE KALMAKTAN RAHATSIZ DEĞİLİM”

– Necati Şaşmaz’ın şöhretinin ‘Polat Alemdar’ın şöhretinin gölgesinde kalmasından rahatsız oluyor musunuz? Hayır, canlandırdığım karakterin geniş kitlelerce sevilmesinden, kabul görmesinden dolayı gururluyum. Teveccüh gösteriyorlar, milletim seviyor sağ olsunlar. Kendilerinden ayrı görmüyorlar. ‘Polat Alemdar’ da Necati Şaşmaz da o sevgiye layık olmak için elinden ne geliyorsa yapıyor.

– Marka haline getirdiğiniz ‘Polat Alemdar’ı neden ticarete kanalize etmiyorsunuz? Ticari ürünleri çıkarıp satışını ben yapamam. Aracı kurumlar belli ölçüde marka olan karakteri ticarete kanalize etti. Örneğin ‘Polat Alemdar’ yüzüğü çıkarıldı. Ne var ki ürünlerin alıcıya ulaşması konusunda çok üst düzey başarı elde edemediler. Tekrar denenebilir mi? Olabilir ama herkesin ulaşabileceği bir ürün düşünmek gerekir. Örneğin kitap çıkarabiliriz.

Pek meşakkatli süreçlerden sonra oluşturulan marka nasıl korunur, siz bu konuda ne yapıyorsunuz? Filmin veya dizinin içinde ‘Polat Alemdar’ı bozucu hareketler yapmamamız gerekiyor. Oyunculuğa ‘Kurtlar Vadisi’ ile başladığım izleyici beni sadece ‘Polat Alemdar’ olarak gördü. Bunu bozmamak için ben de elimden geldiğince çabaladım. Güzel davranışlarda bulunmuşuz ki izleyicilerimiz rahatsız değil ve başlangıçtan bu yana aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen sevmeye devam ediyorlar.

“(BIRAK BU İŞLERİ DEVLET SU İŞLERİ) DERDİM”

– Diyelim ki Necati Şaşmaz değil de onun bir hayranısınız. Kendisine ne söylemek istersiniz? Çok zor bir soru. Sanıyorum ‘Ya bırak bu işleri devlet su işleri. Al hanımını, al çocuğunu dünyayı gez, keyfine bak. Fazla yorma kendini’ derdim. Kendimi de ailemi de biraz ihmal ediyorum ama anlatılması gerekenleri anlattığım için işimi de çok seviyorum. Anlatabileceklerimi anlatmam gerektiğinin bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

– İlerleyen yıllar size elzem olarak ne öğretti? Karar verme mekanizmasının çabuk yürümesi gerektiğini öğretti. İş hayatında da özel hayatımda da en önemli unsurun karar mekanizmasının hızlı işlemesi gerektiğini düşünüyorum. Hayal etmek için bile bir karar vermek gerekir. Çünkü her şey önce bir hayalle başlar.

– Hayallerinizi ne ölçüde gerçekleştirebildiniz? Gerçekleştiremediğiniz, peşinde koştuğunuz bir hayaliniz var mı?Çok fazla projem var aklımda birikimimde bunları yapmaya ömrüm yetmez. Amerikalılar şöyle der: “Tanrı’yı güldürmek istiyorsanız hayal kurun.” Yaptığım işlerle faydalı bir insan olmayı hayal ettim. O hayalimin gerçeğe dönüşmesi beni mutlu ediyor ve hep daha faydalı olmayı hayal ediyorum. Bütün çabam bu yönde. Güzel bir söz vardır; ‘Hayallerimin çoğunu gerçekleştiremeyebilirim. Peki hayal kurmaktan beni kim alıkoyacak?’ Dediğim gibi her şey bir hayalle başlar.

“BİZDEN SONRAKİLER İÇİN YOL AÇTIK”

– Yabancı yapımcılarla ortak yapımlara yöneldiğinizi duydum, doğru mu?Uluslararası iş yapmak, işi anlaşma noktasına getirmek kolay değil. Meşakkatli bir süreçten geçmek gerekir. Şimdi güzel noktalara geldik. Bollywood ile ortak yapımlara imza atacağız.

– Teklif Bollywood’dan mı geldi? Evet, onlardan geldi. Aynı zamanda Güney Kore ve Çin’den de teklif geldi. Birlikte çekeceğimiz filmler üzerine çalışıyoruz. Cannes Film Festivali’ne gittiğimizde Meksikalı ve Arjantinli yapımcılar da ortak proje üretme teklifinde bulundu. Onlarla da görüşüyoruz. Sektörde bu anlamda biz bir önceliğe imza attık. Bizden sonrakiler açılan yoldan gideceği için işleri daha kolay olacak. Herkes kazansın istiyorum. Çünkü bizim sektörde birinin kazanması hepimizin kazanması demektir.

28 Eylül 2017
bosluk

‘Kurtlar Vadisi Vatan’ın galası yapıldı

‘Kurtlar Vadisi Vatan’ın galası yapıldı

15 Temmuz’daki darbe girişimi ve eş zamanlı olarak Türkiye sınırında yaşanan olayların konu edildiği Kurtlar Vadisi Vatan filminin gala gösterimi yapıldı. Yapımcılığını PANA Film’in üstlendiği filmin yönetmenliğini Serdar Akar yaparken, başrolünde serinin diğer filmlerinde olduğu gibi Necati Şaşmaz rol alıyor.

28 Eylül 2017
bosluk

‘Kurtlar Vadisi Vatan’ için geri sayım

‘Kurtlar Vadisi Vatan’ için geri sayım

Necati Şaşmaz, vizyon için gün sayan ‘Kurtlar Vadisi Vatan’ filmi öncesi yaşadığı heyecanı seyirciyle paylaştı. Ünlü oyuncu, sadece ‘Kurtlar Vadisi’ izleyicilerinin değil, tüm sinemaseverlerin keyifle izleyeceği bir film yaptıklarını söyledi.

26 Eylül 2017
bosluk

Kurtlar Vadisi Vatan’dan ilk fragman

Kurtlar Vadisi Vatan’dan ilk fragman

Necati Şaşmaz’ın başrolünde yer aldığı, uzun yıllar televizyon dizisi olarak ekranlara gelen ve daha önce 4 ayrı sinema filmi çekilen Kurtlar Vadisi’nin yeni filminin fragman galası Zorlu Center’da gerçekleşti.

3 Ağustos 2017
bosluk

Necati Şaşmaz hakkında takipsizlik kararı

Necati Şaşmaz hakkında takipsizlik kararı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi öncesinde, “Kurtlar Vadisi Darbe” ismi için patent başvurusu yapan Pana Film hakkında Türk Patent Enstitüsünün (TPE) başvurusu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, Pana Film ortakları oyuncu Necati Şaşmaz ve Mehmet Canpolat hakkında takipsizlik kararı verildi.

7 Şubat 2017
bosluk

Kurtlar Vadisi’nin durumu netleşti

Kurtlar Vadisi’nin durumu netleşti

Yeni sezonda ekranlara bomba gibi gelmeyi hedefleyen Kurtlar Vadisi ne zaman başlayacak? 15 Temmuz darbe girişimini konu alacak olan Kurtlar Vadisi hangi kanalda oynanacak?

23 Ocak 2017
bosluk

Pana Film’den açıklama geldi

Pana Film’den açıklama geldi

Necati Şaşmaz’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği resepsiyona davet edilmediği yönündeki iddialar, Pana Film tarafından yalanlandı.

2 Kasım 2016
bosluk
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-