TOKİ’den şehit ailelerine

Son Güncelleme: 25 Eylül 2014 - 10:50 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

TOKİ tarafından faizsiz konut kredisi kullanan şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlere tapu harcı muafiyeti sağlandı.
TOKİ’den şehit ailelerine

Sadece bir konutla sınırlı kalmak kaydıyla sağlanacak muafiyetle Şehit aileleri, alım satımda da yüzde 4’lük Harç indirimine kavuşacak.

Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk imzasıyla yayınlanan sirkülerle, şehit ailelerinin Tapu müdürlüklerindeki Uygulamalar nedeniyle yaşanan sorunları giderildi. Normalde tapu harcı Devir eden ve Devir alandan binde 20 oranında isteniyor. Ancak fiiliyatta binde 40 olan toplamHarç masrafı devir alanın cebinden çıkıyor. TOKİ‘den faizsizKredi kullanana sağlanan harç muafiyeti sadece idarenin yaptığı konutlarla sınırlı değil.

İdareden faizsiz Kredi kullanmasına rağmen konutu bir başka yerden alan şehit aileleri ile dul ve yetimleri yine bu indirimden faydalanabilecek. Kredinin tavan tutarına ise Yüksek Planlama Kurulu (YPK) karar veriyor. Kredi için yapılacak başvurulara, kredilerin kullandırılmasına, geri ödeme süre ve yöntemlerine ilişkin usul ve esaslar, Toplu Konut İdaresi‘nce çıkarılan yönetmelikle belirleniyor.


TOKİ’den şehit ailelerine ile Benzer Yazılar:

25 Eylül 2014 Saat : 10:50

TOKİ’den şehit ailelerine Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir