Toki'nin indirim kampanyası başladı! Kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

4 Aralık 2023 - 03:25

Toki’nin indirim kampanyası başladı! Kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor

TOKİ’den ev ve iş yeri almış ve geri ödemesi, 2022 yılı Haziran ayının sonuna kadar başlamış olanlar faydalanabilecek.

Son Güncelleme :

22 Eylül 2023 - 11:24

Toki’nin indirim kampanyası başladı! Kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor

TOKİ’den ev ve iş yeri almış ve geri ödemesi, 2022 yılı Haziran ayının sonuna kadar başlamış olanlar faydalanabilecek. Tokinin indirim kampanyası

Alıcılar, borç bakiyesinin peşin olarak kapatması durumunda yüzde 25 indirim imkanından yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak olan alıcılar ise borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yapacakları ödemeye yüzde 25 indirim kampanyasından kısmi olarak faydalanabilecek. Konut ve işyeri alıcıları, borç kapatma tarihi itibarıyla hesaplanacak borç bakiyelerini, 21 Eylül-19 Ekim 2023 tarihleri arasında satış işlemlerini gerçekleştirdikleri bankadan öğrenebilecek.

ARACI BANKADAN KONUT KREDİSİ KULLANILABİLECEK

Alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borcun kapatılacağı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması gerekiyor. İndirimden faydalanmak için ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcunun da olmaması gerekiyor. Kampanyaya dahil olan konut ve iş yeri alıcıları, söz konusu indirimden faydalanarak borçlarını kapatmak için ihtiyaç duyduklarında Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabilecek.

KAMPANYA TARİHİNDEN SONRA İNDİRİM GEÇERLİ OLMAYACAK

Yüzde 25 indirim kampanyası 19 Ekim’de sona erecek. Kampanya tarihinden sonra yapılacak borç kapatma ve kısmi ödemelerde ise söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak. Kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.

İndirimden faydalanmak için ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcunun da olmaması gerekiyor.
Kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.

Konut ve işyeri alıcıları, borç kapatma tarihi itibarıyla hesaplanacak borç bakiyelerini, 21 Eylül-19 Ekim tarihleri arasında satış işlemlerini gerçekleştirdikleri bankadan öğrenebilecek. Kampanya tarihinden sonra yapılacak borç kapatma ve kısmi ödemelerde ise söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

Konut kredisi kullanılabilir mi?

Kampanyaya dahil olan konut ve iş yeri alıcıları, söz konusu indirimden faydalanarak borçlarını kapatmak için ihtiyaç duyduklarında Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabilecek. Bu sayede, alıcılar hem uygun faiz oranlarından hem de indirim imkanından yararlanmış olacak.

Toki'nin indirim kampanyası başladı! Kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor

Kampanya neden düzenlendi?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği kampanyanın amacının, TOKİ’nin konut stokunu eritmek ve alıcıların borçlarını kolaylıkla ödeyebilmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Bakan Özhaseki, “TOKİ’nin bugüne kadar ürettiği 1 milyon 300 bin konutun 900 binini dar gelirli vatandaşlarımıza teslim ettik. Bu kampanya ile hem vatandaşlarımızın borç yükünü hafifletmek hem de TOKİ’nin yeni projelere kaynak aktarmasını sağlamak istiyoruz” dedi. Tokinin indirim kampanyası

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Buna bakmak ister misiniz..
Buna bakmak ister misiniz..