Topuklu Ayakkabılar Sağlığa Zararlı mı?

Son Güncelleme: 7 Kasım 2015 - 11:10 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Topuklu ayakkabılar kadınların en sık tercih ettiği ayakkabı türüdür.

Topuklu Ayakkabılar Sağlığa Zararlı mı?Kadınları zarif ve güçlü gösteren bu ayakkabılar‚ kimi zaman ağrılı süreçlerin yaşanmasına ve ayak sağlığının olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilmektedir.

Topuklu ayakkabıları tercih eden kadınlar‚ genelde plazalarda iş hayatına atılan ve uzun süre ayakta çalışmak zorunda kalan kişilerdir. Topuklu ayakkabı‚ özellikle uzun süre ayakta kalındığında ayaklara zarar verebilmektedir. Eğimli yapısı nedeniyle ayağın normal yapısını zorlamakta ve kan akışının normal sürecini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle de topuklu ayakkabıların sağlığa zararlı noktaları bulunmaktadır. Aynı zamanda topuklu ayakkabıları uzun süre tercih eden kadınların ayaklarında zamanla şekil bozukluğu meydana gelmektedir.

Kan akışının zorlanması sebebiyle damarlar bir süre sonra daha belirgin bir hal almakta ve çirkin bir görüntüye maruz bırakmaktadır. Topuklu ayakkabılar kadınları her ne kadar zarif‚ güçlü ve çekici gösterse de‚ çok uzun süre kullanılması bilim insanları tarafından da doğru bulunmamaktadır. Önerilere göz atıldığında ise topuklu ayakkabıları sıklıkla giyen bayanların‚ özellikle akşamları ayak terapisi yapmaları gerektiği dikkat çekmektedir. Tuzlu su damarların normal akışına dönmesine katkı sağlamaktadır. Topuklu ayakkabıları sürekli tercih eden kadınların‚ akşamları ılık tuzlu suda ayaklarını 10 dakika kadar bekletmeleri‚ rahatlatıcı etkinin oluşmasına yardımcı olacaktır.

Topuklu ayakkabılardan vazgeçemeyen kadınların‚ son yıllarda moda olan ve ayağı çok zorlamayan dolgu topukları tercih etmeleri‚ ayak sağlığının korunmasına da katkı sağlamaktadır. modaveyasam.com

 


Topuklu Ayakkabılar Sağlığa Zararlı mı? ile Benzer Yazılar:

7 Kasım 2015 Saat : 11:10

Topuklu Ayakkabılar Sağlığa Zararlı mı? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir