Ünlü piyanist Anjelika Akbar, Başakşehir’de

Son Güncelleme: 13 Aralık 2014 - 10:50 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

400’den fazla bestesi bulunan, pek çok ulusal ve uluslararası ödülün sahibi, besteci ve piyanist Anjelika Akbar, Başakşehir’de dinleyicileri ile buluştu.

Ünlü piyanist Anjelika Akbar, Başakşehir'de

Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM)’de sahne alan Anjelika Akbar konserde klasik müziğin seçkin örneklerinin yanı sıra kendi bestelerine de yer verdi.

Ev sahipliğini Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir’in yaptığı geceye Başakşehir Belediyesi Bilgievleri Piyano Kulübü öğrencileri de dinleyici olarak katıldı.

‘Sizlere müziğimi ikram ediyorum’kayasehiristanbul.net

Konser öncesi ufak bir kaza geçiren sanatçı, ‘Buraya gelmeden önce bir kaza geçirdim, elimi incittim, sizlerin dualarına ihtiyacım var’ dedi. Sahneye neden yalınayak çıktığını da açıklayan sanatçı, ‘Yurt dışında bir konserde yüksek topuklu ayakkabılar piyanonun pedalına uymadı ve konsere ayakkabılarımı çıkararak devam etmek zorunda kaldım. Sonrada fark ettim ki ben evde hep yalınayak çalışıyorum. Sizler kendinizi konserde değil de benim evime misafirliğe gelmiş gibi hissedin. Ben size müziği ikram ediyorum, farz edin.”dedi.

Klasik müziğin farklı dallarındaki çalışmaları ile tanınan Akbar, Schopenhauer’den seçtiği bir parça ile konsere başladı. Anjelika Akbar gecede Johann Sebastian Bach, Çaykovsk, Mozart gibi dünya’nın sayılı Klasik Müzik bestecilerinin parçalarını seslendirdi. Aşk, İstanbul’da Yağmur, Yürek gibi kendi bestelerine de yer veren sanatçının Çanakkale Türküsü ve Aşık Veysel’in Uzun İnce Bir Yoldayım parçalarının piyano uyarlaması ise büyük alkış aldı.

“Bir Yudum Su”, “Raindrops by Anjelika” “Likafoni” ve Beni Umutma filmi için yaptığı “Beni Unutma Orijinal Film Müzikleri” albümünden eserleri de çalan Akbar, BKSM’den alkışlarla uğurlandı.


Ünlü piyanist Anjelika Akbar, Başakşehir’de ile Benzer Yazılar:

13 Aralık 2014 Saat : 10:50

Ünlü piyanist Anjelika Akbar, Başakşehir’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir