Yılın En İyi Komşuları Ödüllerini Aldı

Son Güncelleme: 20 Aralık 2013 - 12:24 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Boğaziçi A.Ş, 140 bin konutta yaklaşık 1 milyon kişiye yönelik “Yılın En İyi Komşusu Benim Komşum” konulu yarışma düzenledi.

Yılın En İyi Komşuları Ödüllerini AldıEn iyi komşulara ödüllerini İBB Başkanı Kadir Topbaş ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden Boğaziçi Yönetim A.Ş, “Yılın En İyi Komşusu Benim Komşum” konulu bir yarışma düzenledi. Yarışma Boğaziçi Yönetim A.Ş’nin yöneticiliğini yaptığı 31 ildeki KİPTAŞ, TOKİ ve özel sektöre ait 140 bin konutta yaşayan yaklaşık 1 milyon sakine yönelik olarak düzenlendi. Katılımcılar tarafından yazılan komşuluk anıları, Prof. Dr. Ergün Yıldırım (Sosyolog), Halime Kökçe (Star Gazetesi Yazarı), Sevda Salioğlu (Milat Gazetesi Köşe Yazarı) Mürvet Temel’den (Ev Hanımı) oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Başakşehir Çınar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ödül törenine, İBB Başkanı Kadir Topbaş, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İBB Kaynak Geliştirme İştirakler Daire Başkanı Cemal Özdemir, Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, Boğaziçi Yönetim A.Ş Genel Müdürü İlhan Kartal, İlahiyatçı-Yazar Nihat Hatipoğlu ve çok sayıda Başakşehirli ve diğer illerden gelen yarışmacılar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Boğaziçi Yönetim A.Ş Genel Müdürü İlhan Kartal; “Tek yönetim firması biz değiliz ama bizi diğer firmalardan ayıran en büyük farkımız yaptığımız rutin işlerin dışında kurayla birbirine tesadüfen komşu olan insanların tanışması ve kaynaşması için sosyal faaliyetler yapıyor olmamızdır” dedi.

“Başakşehir’de Komşuluk İlişkileri Çok Kuvvetli”

Ödül töreninde konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal: “Yeni bir ilçeyiz. Başakşehir ilçemizde şu anda 10 mahallemiz var. Kiptaş’ın yaptığı konutlar ise ilçenin yüzde otuz beş’ini oluşturuyor. Geriye kalan kısımda da oturan vatandaşlarımız var. Biz burada oturanlar olarak öyle iyi bir komşuluk ilişkisi sergilemeliyiz ki diğer yüzde altmış beş’e örnek olmalıyız. Ben inanıyorum ki bunu da başaracağız. Çünkü Başakşehir’de komşuluk ilişkileri çok kuvvetli ve bizde bu ilişkileri daha da kuvvetlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“Çalışmalarımızı İstanbul’un yeni yüzü olacak şekilde yürütüyoruz”

İlçede hizmet döneminde yapılan çalışmalara da değinen Başkan Uysal, sözlerine şöyle devam etti: “Orta bölge olarak adlandırdığımız mahallelerde eksikler çok fazlaydı. Orta bölgelerimizi, Başakşehir’in diğer kısımlarına benzetmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. İstanbul’un geleceğinde köklü ilçeler neyse, Başakşehir de öyle olacak. Tüm proje ve çalışmalarımızı İstanbul’un yeni vitrini yeni yüzü olacak şekilde yürütüyoruz. Bir kaç yıl sonra İstanbul denilince akla ilk gelen yerler arasında Başakşehir’de olacak.”

Törende konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri İBB Başkanı Kadir Topbaş, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Boğaziçi Yönetim A.Ş. Genel Müdürü İlhan Kartal ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım tarafından verildi. En iyi komşuluk anısıyla Serap Yılmaz birinci olurken, ikinciliği Döndü Şaşma, üçüncülüğü Dilek Güneş kazandı. Hakan Özer’e ise mansiyon ödülü verildi.

Ödül töreninin ardından İlahiyatçı-Yazar Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu komşuluk haklarını konu alan bir söyleşi gerçekleştirdi.


Yılın En İyi Komşuları Ödüllerini Aldı ile Benzer Yazılar:

20 Aralık 2013 Saat : 12:24

Yılın En İyi Komşuları Ödüllerini Aldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir