gaziemir çilingir denizli çilingir eskişehir çilingir sancaktepe çilingir sultanbeyli çilingir adana psikolog ankara psikolog antalya psikolog kayseri psikolog izmir psikolog mersin günlük kiralık ev konya günlük kiralık ev ankara günlük kiralık ev beylikdüzü günlük kiralık ev eskişehir günlük kiralık ev antalya günlük kiralık ev izmir günlük kiralık ev gaziantep günlük kiralık ev samsun günlük kiralık ev bursa günlük kiralık ev izmir temizlik şirketleri antalya temizlik şirketleri adana temizlik şirketleri mersin temizlik şirketleri ankara temizlik şirketleri adana klima servisi fethiye klima servisi bodrum klima servisi antalya klima servisi sultangazi klima servisi ankara kombi servisi esenyurt kombi servisi gaziantep kombi servisi aksaray kombi servisi esenyurt kombi servisi esenyurt masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu diyarbakır masaj salonu elazığ masaj salonu van halı yıkama eskişehir halı yıkama çorlu halı yıkama beylikdüzü halı yıkama malatya halı yıkama antalya saç ekimi izmir saç ekimi istanbul saç ekimi ankara saç ekimi çankaya elektrikçi keçiören elektrikçi çayyolu elektrikçi esenyurt elektrikçi bursa burun estetiği izmir burun estetiği ankara burun estetiği antalya burun estetiği kayseri burun estetiği

79E Çift Bilet Mi? Kayaşehir-Eminönü Hattına Gizli Zam mı Yapıldı?

19 Haziran 2024 - 20:14

79E Çift Bilet Mi? Kayaşehir-Eminönü Hattına Gizli Zam mı Yapıldı?

Tek bilet ücretli 79E otobüsü yapılan gizli zamla 2 tam bilete yükseltildi.

Son Güncelleme :

25 Mart 2021 - 11:19

79E Çift Bilet Mi? Kayaşehir-Eminönü Hattına Gizli Zam mı Yapıldı?

Seçimlerden önce İstanbul’da ulaşımın ucuz olacağı vaadini veren İBB yönetimi kilometre bazlı gizli zam yaptı. Tek bilet ücretli 79e çift bilet mi ? Kayaşehir-Eminönü Hattı otobüsüne yapılan gizli zamla 2 tam bilete yükseltildi.

İBB Yönetimi İETT‘ye Kilometre Bazlı Gizli Zam Yaptı Koronavirüs sürecinde sıklıkla gündemde olan İETT ulaşımında, gizli zam tarifeleri uygulandığı gün yüzüne çıktı.

Seçimlerden önce İstanbul’da ulaşımın ucuz olacağı vaadini veren İBB yönetimi pandemi sürecinde kilometre bazlı gizli zama imza attı ve birçok hattı iptal etti. 79e çift bilet mi

toplu ulaşım ücretleri

79E Çift Bilet Mi? Kayaşehir-Eminönü Hattına Gizli Zam mı Yapıldı?

KAYAŞEHİR-EMİNÖNÜ HATTI TEK BİLETTEN ÇİFT BİLET ÜCRETİNE YÜKSELDİ 

Tek bilet ücretli 79E otobüsü yapılan gizli zamla 2 tam bilete yükseltildi. İstanbul’da seçimler öncesi ulaşımı ucuzlatma ve kolaylaştırma vaadinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetimi Kayaşehir-Eminönü hattını tek biletten çift bilet ücretine yükseltti.

İBB meclisi Mart ayı oturumunda konuşan İBB Meclis üyesi Hayriye Çiçek konuyla alakalı başkanlık makamına soru önergesi verdi. Çiçek mecliste yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

Bilindiği üzere Başakşehir ilçesi Kayaşehir Mahallesi KİPTAŞ ve TOKİ tarafından inşa edilen, çekilişe bile girmek için hane halkının gelirinin belli bir seviyenin altında olması gereken alt gelir grubundaki hemşerilerimizin yaşadığı bir yerleşim yeridir. İETT’nin internet sitesindeki 11 Şubat tarihli açıklamaya göre Başakşehir ilçesi sakinlerine hizmet veren 79E Kayaşehir-Eminönü hatlı otobüsün ücreti daha önce 1 bilet iken belirtilen tarihte artırılmak suretle 2 tam bilete çıkarılmıştır. Bu suretle;

  • Seçim vaatleriniz gereği meclisimizin de kararıyla 4 yaşına kadar çocuğu olan annelere İETT hizmetlerinde ücretsiz yararlanırken o anne ve çocuğun rızkını kazanmak için seyahat eden ve her gün işine gidip gelmek zorunda olan babadan 2 tam bilet tahsil etmeyi tutarlı buluyor musunuz?
  •  Bu uygulamayı Sosyal Demokrat olduğu iddiasında olan bir partinin belediye başkanı olarak sosyal demokrasiyle nasıl bağdaştırıyorsunuz?
  • Yine seçim vaatleriniz gereği meclisimizce öğrenci toplu taşıma ücretlerinde ciddi indirim yapılmıştır. Öğrencilerden aylık 14 tam ücret alırken o öğrencileri okutmak için alın teri döken ebeveynlerden sadece işe gidip gelebilmek için günde tam 4 tam bilet ücreti almayı nasıl izah ediyorsunuz?
  • İdarenizin teklifi üzerine İETT, Otobüs A.Ş ve Halk Otobüslerinde sübvansiyonu meclisimiz tarafından karara bağlanmıştır. Yaklaşık olarak İETT bütçesinin yüzde 10’u kadar parayı sübvansiyon olarak harcarken çoğu düşük ücretle çalışan hemşehrilerimizden hem de bu pandemi döneminde 2 bilet ücreti alınması kararını CHP’li meclis üyelerimizle de paylaştınız mı? onların onayını da aldınız mı?
  • Gizli zam anlamına gelen bu uygulama bir başlangıç mıdır? Önümüzdeki günlerde İETT hatlarında mesafeye bağlı çift bilet uygulamaya geçilecek midir?

30 HAT İPTAL EDİLDİ

Diğer yandan koronavirüs süreciyle mücadelede İçişleri Bakanlığı genelgesiyle Toplu taşıma araçlarında yüzde 50 oranında yolcu taşınsın’ talimatı verilirken, İETT otobüslerin sefer sayılarını düşürdü ve 144K, 76BT, 76GM, 76SM, 92A, HT19, HT2, MK19, MK21, MR41, 33D, 36S, 38H, 55EY, MK51, MR35, ST36, 25G, 25S1, 26B, 29T, 37 hatlarını iptal etmişti. 79e çift bilet mi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.