Bakan Murat Kurum İstanbul`da kentsel dönüşüme odaklandı

Son Güncelleme: 22 Temmuz 2018 - 7:24 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Bakan Murat Kurum İstanbul`da kentsel dönüşüme odaklandı
4 Paylaşımlar

Bakan Murat Kurum, İstanbul’a gelerek İBB Başkanı Uysalla görüştü. İBB Başkanı Uysal, kentsel dönüşüm ve millet bahçeleri projelerine ilişkin son bilgileri Bakan Kurum ile paylaştı.

Bakan Murat Kurum İstanbul`da kentsel dönüşüme odaklandı
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul’da kentsel dönüşüm ve millet bahçeleri projeleri başta olmak üzere yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi almak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve ilçe belediye başkanları ile biraya gelerek dönüşüm sorunları ve gelecek planlamalarına dair bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, TOKİ Başkanı Ergün Turan, KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ve Bakanlık bürokratlarının katıldığı toplantıda, Üsküdar Çamlıca Camii çevresi ve Fikirtepe kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere İstanbul’da dönüşüm çalışmalarının son durumu değerlendirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal ve ilçe belediye başkanlarından projelerle ilgili bilgi aldı. Önceliklerinin yerinde dönüşüm olduğunu belirten Bakan Kurum, vatandaşları mağdur etmeyecek, yoğunluk artışının olmadığı formüller üzerinde çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Bakan Kurum, İstanbulluları ilgilendiren her projenin uygulanma aşamasında vatandaşların taleplerinin mutlaka dikkate alınacağını kaydederek TOKİ, KİPTAŞ ve İller Bankası işbirliğinde dönüşüm çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Dünyanın en büyük parklarından biri olması amaçlanan ve Atatürk Havaalanı’na yapılacak park alanı başta olmak üzere tüm Millet Bahçesi projelerinin bir an önce hayata geçirilmesi için çalıştıklarını dile getiren Bakan Kurum, çalışmaların tamamlanarak çok yakında uygulama aşamasına geçileceğini kaydetti.


Bakan Murat Kurum İstanbul`da kentsel dönüşüme odaklandı ile Benzer Yazılar:

22 Temmuz 2018 Saat : 7:24

Bakan Murat Kurum İstanbul`da kentsel dönüşüme odaklandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir