Başakşehir 2 Teog Birincisi Çıkardı - Kayaşehir İstanbul

19 Nisan 2024 - 12:13

Başakşehir 2 Teog Birincisi Çıkardı

Akşemsettin Ortaokulu öğrencilerinden Sümeyye Betül Şimşek ve Burak Akbıyık, 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak TEOG sınavından tam puan aldı.

Son Güncelleme :

08 Şubat 2016 - 10:22

Başakşehir 2 Teog Birincisi Çıkardı

Akşemsettin Ortaokulu öğrencilerinden Sümeyye Betül Şimşek ve Burak Akbıyık, 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak TEOG sınavından tam puan aldı. Teog Birincisi

Akşemsettin Ortaokulu’nda eğitim gören Burak Akbıyık(13) ve Sümeyye Betül Şimşek(13) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında birinci oldu. Ailelerinin ve okullarının desteği ile çalışmalarının olumlu sonuç verdiğini söyleyen öğrenciler ikinci sınav için çalışmaya devem ediyorlar. Çalışma yöntemini anlatan Akbıyık, Bilim Adamı olmak istiyor.

Akbıyık, “ Derse hazırlıklı geldim. Dersi derste dinledim. Anladığımı fark edince soru çözmeye başladım. Öncelikle okuldan eve döndükten sonra bir dinlenme süresi koydum, kendime çok yüklenmek istemediğim için.

Teog Birincisi

Ondan sonrada elimden geldiği kadar çalışmaya gayret ettim. Sınavda biraz heyecanlandım. Sınav tecrübesi olunca daha az heyecanlanıyor insan. Annem bana çok yardımcı oldu ve destekledi. Evde uygun bir ortam hazırlandı çalışmalarım bu şekilde daha verimli oldu. Okulumun da bana faydası büyük oldu bu süreçte. Anlamadığım soruları çekinmeden hocalarıma sordum. Eksiklerimi kapatmaya çalıştım. Okulda açılan kursta çalışmalarımıza olumlu katkı sağladı.”dedi.
Bütün derslere aynı oranda çalıştık

Altı dersin tamamına aynı süreyi ayırarak çalıştıklarını belirten Burak Akbıyık’ın annesi Sumru Akbıyık, “Aslında Burak hakikaten çok çalıştı. Çok düzenli çalıştık. Ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Planlı programlı çalışmaya çalıştık. Yönlendirdim. Oda benim sözümü dinledi sağ olsun. Dersleri de iyi sadece sınava yönelik bir başarısı yok. İkinci sınav içinde bir dinlenme sürecinden sonra yine planlı programlı aynı şekilde hazırlanmak zorundayız. Çünkü planlı olmazsa 6 ders var ve her bir dersi aynı derecede önemsememiz gerekiyor. Din kolaydır, matematik daha zordur, şeklinde yaklaşmıyoruz.

Teog Birincisi

Başakşehir 2 Teog Birincisi Çıkardı

Her ders için çalışma kitabı aldık. Hepsine aynı oranda çalışıyoruz. Özellikle takıldığı sorular üzerinde biraz daha fazla duruyoruz. Çocuklar çok planlı olamıyorlar ben planlama aşamasında ve sonrasında annesi olarak yardımcı olmaya çalışıyorum. Burak Bilim Adamı olmak istiyor. Nerede hangi meslekte başarılı ve mutlu olacaksa orada olsun istiyorum, tercihine karışmıyorum. Okulun desteği de önemliydi. Teneffüslerde elimizde kitap bizim hocamız olsun olmasın sorular sorduk, hepsi çok yardımcı oldular. Memnunuz okulumuzdan ve hocalarımızdan.” şeklinde konuştu.

Asıl mesele konuları zihinde oturtmak

Okulda açılan kursların sınav başarılarını olumlu etkilediğinin altını çizen Sümeyye Betül Şimşek ise doktor olmak istiyor. Şimşek, “ 2-3 saat verimli çalıştım, ikinci sınavda da inşallah birinci olmayı hedefliyorum. Konuları oturtmak asıl mesele. Başarılı olmak için konuyu tam olarak anlamak önemli, sonra test çözersin. Derslere düzenli olarak katılıyorum ve evde de çok fazla çalışmama gerek kalmıyor. İşin ucunu kaçırmadan çok boşlamadan çalışmak gerek ama 4-5 saat üst üste çalışmak da olumsuz etkiliyor. Sonra kafa almıyor zaten. Denenmiş, görülmüş bir olay. Abartmadan çalışmak başarı getiriyor. Okuldaki kurslar bizim için çok faydalı oldu sınava hazırlık sürecinde.”diye konuştu. 212haber

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.