Başakşehir Belediye ekipleri okulların bakım, onarım ve temizliklerini yapıyor - Kayaşehir İstanbul

19 Nisan 2024 - 04:52

Başakşehir Belediye ekipleri okulların bakım, onarım ve temizliklerini yapıyor

Başakşehir Belediyesi ilçe okullarını yeni eğitim öğretim dönemine hazırlıyor.

Son Güncelleme :

25 Ağustos 2015 - 11:49

Başakşehir Belediye ekipleri okulların bakım, onarım ve temizliklerini yapıyor

Başakşehir okulları belediye tarafından yeni eğitim öğretim dönemine hazırlıyor. Belediye ekipleri okulların bakım, onarım ve temizliklerini yaparak 2015-2016 eğitim öğretim dönemine hazır hale getiriyor.

Öğretmen ve öğrencilerin daha sağlıklı ortamlarda eğitim alabilmeleri için her sene gerçekleştirilen bakım, onarım ve temizlik çalışmaları bu sene de tüm hızı ile devam ediyor.

Başakşehir Belediyesi Temizlik, Park Bahçeler ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından koordineli olarak yürütülen çalışmalar 2015-2016 eğitim öğretim dönemi açılmadan tamamlanacak.

Başakşehir okulları

Başakşehir Belediye ekipleri okulların bakım, onarım ve temizliklerini yapıyor

Bahçeler yıkanıyor, kırılan malzemeler tamir ediliyor

Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü eğitim kurumlarında iki yol yıkama, 3 arazöz ve dört süpürge aracı ile çalışmalar yürütüyor. Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere ekipler her hafta sonu belirlenen okulların bahçeleri ve avlularını süpürüyor ve yıkıyor. Ayrıca eğitim kurumları ve çevresindeki çöp konteynırları her gün kontrol edilerek çöpler alınıyor, kirli konteynırlar yıkanılarak dezenfekte ediliyor.

Başakşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ise öğrenci ve öğretmenlere sorunsuz ve konforlu bir eğitim dönemi yaşatabilmek için 52 eğitim kurumunda çalışmalar yürütüyor. Müdürlük yedi ekibi saha da aktif olarak çalışıyor. Yapılan çalışmalarda okulların WC bakım ve onarımları yapılıyor. Panel çit, alüminyum işleri, okul kapılarının onarımı yapılıyor.

Onarılmayacak durumda olan kapıların ise değişimi yapılıyor. Okul giriş ve pencere korkulukları gibi demir işlerini de yapan Belediye ekipleri öğrencileri olası kazalardan korumak için gerekli görülen noktalarda Başakşehir okulları bahçelerine panel çitte çekiyor. Eğitim kurumun seramik işlerini de yapan görevliler yağmur oluklarının tadilatı, mermer kaplama, aydınlatma elemanlarının tadilat, değişim işlemleri gibi çalışmalar ile okulları yeni döneme hazır hale getiriyor.

Fen İşleri Müdürlüğü eğitim kurumlarında kendi yürüttüğü çalışmaların yanı sıra okullara boya malzemesi desteği de veriyor. Sadece bu dönemde, uygun görülen 42 okula boya malzemesi desteği sağlandı.

Tüm çalışmalar periyodik olarak devam ediyor

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından çim biçimi, zirai ilaçlama, gübreleme, yabani ot temizliği, sert zemin temizliği ve süs bitkilerinde budama çalışmaları gibi periyodik süreçte devam eden çalışmaların yanında okulların bahçelerinde bulunan kent donatı ve spor ekipmanlarının bakım onarım ve yenileme çalışmalarını da yapmaktadır.

Okullarda bulunan bank, çöp kutusu, kameriye, pergola ve çocuk oyun ekipmanlarının işlevini kaybetmiş parçaları yenileniyor ve öğrenciler için tehlike oluşturabilecek parçalar değiştirilerek ihtiyaç halinde yenilerinin montajı gerçekleştiriliyor. Başakşehir okulları

Haziran’da başlayan çalışmalar 2015-2016 eğitim dönemi başlamadan tamamlanacak

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.