gaziemir çilingir denizli çilingir eskişehir çilingir sancaktepe çilingir sultanbeyli çilingir adana psikolog ankara psikolog antalya psikolog kayseri psikolog izmir psikolog mersin günlük kiralık ev konya günlük kiralık ev ankara günlük kiralık ev beylikdüzü günlük kiralık ev eskişehir günlük kiralık ev antalya günlük kiralık ev izmir günlük kiralık ev gaziantep günlük kiralık ev samsun günlük kiralık ev bursa günlük kiralık ev izmir temizlik şirketleri antalya temizlik şirketleri adana temizlik şirketleri mersin temizlik şirketleri ankara temizlik şirketleri adana klima servisi fethiye klima servisi bodrum klima servisi antalya klima servisi sultangazi klima servisi ankara kombi servisi esenyurt kombi servisi gaziantep kombi servisi aksaray kombi servisi esenyurt kombi servisi esenyurt masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu diyarbakır masaj salonu elazığ masaj salonu van halı yıkama eskişehir halı yıkama çorlu halı yıkama beylikdüzü halı yıkama malatya halı yıkama antalya saç ekimi izmir saç ekimi istanbul saç ekimi ankara saç ekimi çankaya elektrikçi keçiören elektrikçi çayyolu elektrikçi esenyurt elektrikçi bursa burun estetiği izmir burun estetiği ankara burun estetiği antalya burun estetiği kayseri burun estetiği

Başakşehir Belediyesi Siyer Yarışmasına 5 Bin Öğrenci Katıldı - Kayaşehir İstanbul

17 Temmuz 2024 - 09:32

Başakşehir Belediyesi Siyer Yarışmasına 5 Bin Öğrenci Katıldı

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri 5’inci Siyer Yarışması genel sınavı, 5 bin öğrencinin katılımı ile yapıldı.

Son Güncelleme :

10 Nisan 2016 - 16:43

Başakşehir Belediyesi Siyer Yarışmasına 5 Bin Öğrenci Katıldı

Başakşehir Belediyesi Siyer Yarışması 5 bin öğrencinin katılımı ile yapıldı. Başakşehir Belediyesi Bilgievleri 5. Siyer Yarışması genel sınavı gerçekleşti.
Başakşehir Belediyesi’nin 7 Bilgievine kayıtlı ilçe okul öğrencileri arasında yapılan Bilgievleriarası 5’inci Siyer Yarışması’nın ilk ayağı olan genel sınavda 5 bin öğrenci ter döktü. 4. ve 5. sınıflar birinci, 6.7.8. sınıflar ikinci olmak üzere iki kategoride yapılan sınav, Başakşehir M. Emin Saraç İmam Hatip Lisesi, Tepe İlköğretim Okulu, Ahmet Kabaklı İlköğretim Okulu, Şahintepe İmam Hatip Ortaokulu, Kayaşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Başakşehir Belediyesi Siyer Yarışması

2 saat süren sınavda öğrencilere 100 soru soruldu. Sınav sonuçlarının bir hafta içerisinde açıklanacağı belirtilirken, sınavda dereceye giren her bir bilgievinden 3 öğrenci finalde yarışmaya hak kazanacak. 21 Mayıs 2016 Cumartesi günü yapılacak olan yarışmada 7 bilgievinin finalisti ter dökecek.

Başakşehir Belediyesi Siyer Yarışmasına 5 Bin Öğrenci Katıldı

Başakşehir Belediyesi Siyer Yarışmasına 5 Bin Öğrenci Katıldı

BU SINAVIN KAYBEDENİ YOK

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimizin hayatını çocuklara öğretmenin çok güzel bir duygu olduğunu belirten Cevdet Kılıçlar Bilgievi Siyer Hocası Onur Kesepara, “Biz Başakşehir Bilgievleri olarak bu sene Siyer Yarışmasının 5’incisini düzenliyoruz. Başakşehir’de okuyan bütün öğrencilerimiz 4’üncü sınıftan 8’inci sınıfa kadar bütün öğrencilerimiz bu sınava katılabiliyor.

Dolayısıyla Başakşehir bünyesindeki bütün okullar bu yarışmaya katılabiliyor. Bu sınavda açıkçası amacımız bilgievleri olarak Peygamber Efendimizin hayatını, ona saygı duymayı, ona sevgi beslemeyi, ona aşık olmayı, ona muhabbet beslemeyi derslerimizde işliyoruz. Bütün bunların yanında öğrencilerimizle birlikte sınava hazırlanıyoruz ve Peygamber Efendimizi ne kadar tanıyoruz, onu ne kadar öğrenmişiz diye bunu da küçük bir test olarak öğrencilerimize yapıyoruz.

O yüzden bu sınavın kaybedeni yok. İnşallah en büyük ödül Rabbimiz katında cennette olacak. Biz öğrencilerimize bunu vaad ediyoruz. Peygamber Efendimizi layıkıyla anlamak, onu sevmek, onunla muhabbet etmek ona tabiri caizse aşık olmak gayesindeyiz” şeklinde konuştu.

Başakşehir Belediyesi Siyer Yarışmasına 5 Bin Öğrenci Katıldı

Başakşehir Belediyesi Siyer Yarışmasına 5 Bin Öğrenci Katıldı

ANNE BABAYA SAYGI VE DÜRÜSTLÜK YÖNLERİMİ GELİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUM

Böyle bir sınavın yapılacağını duyduğu andan itibaren çalışmaya başladığını belirten Eren Yağışhan, “Kitabı 2 defa okudum. Allah’a çok şükür başarılı olacağıma inanıyorum. Kitabı okurken peygamberliğin çok zor bir görev olduğunu anladım. Peygamber Efendimiz çok zor zamanlar geçirmiş.

Peygamber Efendimizin doğruluğu, güvenirliği ve o yüzden kendisine Muhammd’ül Emin demişler. Efendimizin doğruluğu, dürüstlüğü benim için çok önemli, bana örnek oldu. Sürekli doğru söylediğimiz zaman, Peygamber Efendimiz de, ’Cennet doğru söyleyenlerle beraberdir’ diyor. Anne babaya saygı, merhamet, dürüstlük yönlerimi buraya doğru geliştirmeye çalışıyorum” diye konuştu.
5 yılda 15 bin öğrenci katıldı

Katılımcıların Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatını öğrenmelerini sağlamak, bir yandan da öğrendiklerini pekiştirmek için yapılan Siyer Yarışması Genel Sınavı’na öğrenciler aylar öncesinden hazırlanmaya başladı. Bilgievleri Siyer Kulübü ile Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatı hakkındaki birçok bilgiye ulaşabilen öğrencilere zümre öğretmenleri tarafından özel olarak hazırlanan ücretsiz kitapçıklar dağıtıldı. Öğretmenler, belirli periyotlarla öğrencilere değerlendirmeler yaptı, örnek sorular çözüldü.

5 yıldır yapılan Siyer Sınavlarına yaklaşık 15 bin öğrenci katıldı. Yıl boyunca bilgievlerinde gerçekleşen Siyer Kulüplerine 2.500 öğrenci devam ediyor.

Kaynak kitaplar, Bilgievi öğretmenleri tarafından hazırlandı

Siyer Yarışmalarına hazırlanan öğrencilerin kaynak kitap ve testleri Bilgieleri tarafından hazırlanıyor. Başakşehir Belediyesi Bilgievleri Siyer Kulübü Zümresi’nin hazırladığı ‘Sevgili Peygamberimize yolculuk’ kitabı öğrencilere peygamberimizi daha yakından tanıtırken aynı zamanda Siyer Yarşması’na hazırlanan öğrencilere de kaynaklık etti. 5 bölümden oluşan kitapta, Peygamberimiz yolculuk, Peygamberimizin hayatı, ilk vahiy, Medine’ye Hicret ve Savaşa izin verilmesi başlıkları yer alıyor.

Siyer Bilgi Yarışması Finali

Başakşehir Belediyesi Siyer Yarışmasına 5 Bin Öğrenci Katıldı

Bu yarışmanın kaybedeni yok

Eren Yağış: “Bu yarışmaya uzun süredir hazırlanıyorum. Sınav güzel geçti. Sınava hazırlanırken Peygamber Efendimizin hayatını yakından öğrendim. Peygamber Efendimizin doğruluğu, güvenirliğini, merhametini, yardımseverliğini kendime örnek alıyorum.”

İmran Hoş (Veli) : “Çocuklarımız siyer konusunda bilgievlerinde çok güzel bir eğitim alıyor. Bizde onları destekledik, yardımcı kitaplardan çalışmasını sağladık. Çocuğum peygamberimizin hayatını gözyaşları ile okudu. Çocuklarımız bilgievine severek devam ediyor.”

Mehmet Ekşi (Veli) : “Çocuğum yarışmaya hazırlanırken elimizden geldiğince yardımcı olduk. Bende tekrar Efendimizin hayatını okudum, çocuğuma anlattım. Bu sınavla Peygamberimizin ahlakını nasıl bir insan olduğunu öğrenciler, bu proje bu anlamda çok güzel.”

Onur Kesepara (Bilgievi öğretmeni) : “Bilgievleri olarak öğrencilerimizin Hz. Muhammed (s.a.v)’e sevgi ve muhabbet beslemelerini işliyoruz. Tüm bunların yanında sınava hazırlanıyoruz, Peygamberimizin hayatını ne kadar öğrenmişiz onu bu sınavla ölçüyoruz. Bu yarışmanın kaybedeni yok.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.