Başakşehir Belediyesi Yeşilay İşbirliği için bir araya geldi - Kayaşehir İstanbul

19 Nisan 2024 - 05:41

Başakşehir Belediyesi Yeşilay İşbirliği için bir araya geldi

Yeşilay ve Başakşehir Belediyesi, Bağımlılıkla Mücadele İşbirliği Protokolüne imza attı.

Son Güncelleme :

30 Ocak 2017 - 12:49

Başakşehir Belediyesi Yeşilay İşbirliği için bir araya geldi

Sağlıklı bir nesil oluşturma hedefi için el ele veren Başakşehir Belediyesi Yeşilay İşbirliği, Bağımlılıkla Mücadele İşbirliği Protokolüne imza attı.

Söz konusu protokol ile tütün, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerin tüketiminin en aza indirilmesi, toplumun bu konuda bilinçlendirilmesi kapsamında ortak çalışmaların yürütülmesi planlanıyor.

Bilgilendirici, önleyici ve rehabilite edici bir misyon üstlenerek tütün, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerin tüketimini en aza indirmek, sağlıklı bir nesil ve toplumun oluşmasına zemin hazırlamak, bağımlıların kurtulmalarına yardımcı olacak yolları geliştirmek, tedavi etmek ve bu bireylerin topluma yeniden kazandırılmasını sağlamak, henüz bağımlı olmayanları uyarmak ve eğitmek amacı ile yapılan işbirliği anlaşması kapsamında Yeşilay ve Başakşehir Belediyesi arasında ortak çalışmaların yürütülmesi planlanıyor. 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, Yeşilay Genel Sekreteri Osman Baturhan Dursun ve Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz’ın hazır bulunduğu imza töreni, Başakşehir Belediyesi Başkanlık binasında gerçekleşti.

Gençlerimizi korumak öncelikli görevimiz

Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk imza töreninde, Başakşehir Belediyesi ile imzalanan bu protokol ile güçlü bir işbirliğine imza atıldığını vurgularken, genç bir nüfusa sahip olmanın önemli bir avantaj olduğunu, ancak gençlerimizi bağımlılıklardan koruyamazsak bu avantajın bir riske dönüşebileceğini belirtti. Bu işbirliği protokolünün gençlerimiz ve aileleri için faydalı olmasını diledi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.