Başakşehir ile Yeşilay İşbirliği

Son Güncelleme: 30 Ocak 2017 - 12:49 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Sağlıklı bir nesil oluşturma hedefi için el ele veren Yeşilay ve Başakşehir Belediyesi, Bağımlılıkla Mücadele İşbirliği Protokolüne imza attı. Başakşehir ile Yeşilay İşbirliği

Söz konusu protokol ile tütün, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerin tüketiminin en aza indirilmesi, toplumun bu konuda bilinçlendirilmesi kapsamında ortak çalışmaların yürütülmesi planlanıyor.

Bilgilendirici, önleyici ve rehabilite edici bir misyon üstlenerek tütün, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerin tüketimini en aza indirmek, sağlıklı bir nesil ve toplumun oluşmasına zemin hazırlamak, bağımlıların kurtulmalarına yardımcı olacak yolları geliştirmek, tedavi etmek ve bu bireylerin topluma yeniden kazandırılmasını sağlamak, henüz bağımlı olmayanları uyarmak ve eğitmek amacı ile yapılan işbirliği anlaşması kapsamında Yeşilay ve Başakşehir Belediyesi arasında ortak çalışmaların yürütülmesi planlanıyor. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, Yeşilay Genel Sekreteri Osman Baturhan Dursun ve Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz’ın hazır bulunduğu imza töreni, Başakşehir Belediyesi Başkanlık binasında gerçekleşti.

“Gençlerimizi korumak öncelikli görevimiz”

Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk imza töreninde, Başakşehir Belediyesi ile imzalanan bu protokol ile güçlü bir işbirliğine imza atıldığını vurgularken, genç bir nüfusa sahip olmanın önemli bir avantaj olduğunu, ancak gençlerimizi bağımlılıklardan koruyamazsak bu avantajın bir riske dönüşebileceğini belirtti. Bu işbirliği protokolünün gençlerimiz ve aileleri için faydalı olmasını diledi.


Başakşehir ile Yeşilay İşbirliği ile Benzer Yazılar:

30 Ocak 2017 Saat : 12:49

Başakşehir ile Yeşilay İşbirliği Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir