Başakşehir’de dev kentsel dönüşüm Planı

Son Güncelleme: 9 Ocak 2015 - 10:15 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

24 Gayrimenkul, Başakşehir’de 100 bin metrekarelik dev kentsel dönüşüm projesi hayata geçirecek. Projeye 2016 yılı başında start verilecekBaşakşehir’de dev kentsel dönüşüm Planı
Kağıthane’de kentsel dönüşüm projesi hayata geçirmeye hazırlanan 24 Gayrimenkul, bu projenin ardından dönüşüm için rotasını Başakşehir’e çevirecek. 24 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay, küçük çaptaki Kağıthane dönüşüm projesini, Başakşehir’de 100 bin metrekareyi bulacak dev kentsel dönüşüm projelerinin takip edeceğini açıkladı.

Aziz Yeniay, Başakşehir’de Kiptaş Metrokent projesinin yanıbaşında imza atmayı planladıkları kentsel dönüşüm projesi hakkında şu bilgileri verdi, “Başakşehir’de 24 gayrimenkul’ün vizyonuna uygun bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçireceğiz. 55 – 60 dönümlük bir alanda hak sahiplkeriyle anlaşmalarımızı tamamladık. 40 bin metrekarelik bir alanda ise anlaşma süreci devam ediyor. Başakşehir projemize 2016 başında start vermeyi ümit ediyoruz” diye konuştu.

Aziz Yeniay, Başakşehir projesinde bir ideallerini de gerçeğe dönüştürmek istediklerini dile getirerek, hazırlayacakları master plan çerçevesinde hayat bulacak projenin her bir bölümünün, sokağının kamu yapıları da dahil olmak üzere, farklı mimari gruplara tasarlatacaklarını açıkladı. Yeniay, bu projede genç mimarlara da proje geliştirme şansı vereceklerini kaydetti.


Başakşehir’de dev kentsel dönüşüm Planı ile Benzer Yazılar:

9 Ocak 2015 Saat : 10:15

Başakşehir’de dev kentsel dönüşüm Planı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir