Başakşehir’de Okul Kantinleri Denetlendi

Son Güncelleme: 21 Eylül 2013 - 1:37 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi okulların açılmasıyla eş zamanlı olarak ilçe genelinde faaliyet gösteren okul kantinleri ve eğitim kurumu çevrelerinde bulunan gıda satış yerlerinde denetimlere başladı. Başakşehir'de Okul Kantinleri Denetlendi

Denetimlerin bu günkü durağı, Ahmet Kabaklı İlköğretim Okulu Kantini oldu.

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri, Zabıta ve Ruhsat – Denetim Müdürlüğü birimlerinin ortaklaşa yürüttüğü denetimlerde eğitim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmeleri kontrol edildi.

Okulların açılışından itibaren 20 kantin denetlendi
Okulların açılmasıyla birlikte yaklaşık 20 eğitim kurumunda denetimlerde bulunan Başakşehir Belediyesi, öğrencilerin gıda zehirlenmeleri, yetersiz ve dengesiz beslenmeye bağlı hastalılardan korunması için denetimlerine ara vermeden devam edecek.
Sağlık bakanlığının ön görmüş olduğu hususlarda denetimlerini yapan Başakşehir Belediyesi, eğitim kurumlarını, işletme alt yapısı, personel temizliği, gıda hijyeni ve muhafaza hususları gibi konularda denetledi.

Denetimlerimiz yıl içinde devam edecek
Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimi Ataner Bozkurt yapılan denetimlerin artarak devam edeceğini belirti. Veteriner Hekim Bozkurt “İlçemizdeki bütün kantinlerde denetimler yapıyoruz. Bugünde Ahmet Kabaklı İlköğretim Okulu’nda denetimlerimizi sürdürüyoruz. Okulların açılmasıyla birlikte bu denetimlere başlıyoruz. Yıl içinde de kurumlarda rutin kontrollerimizi yapacağız” dedi.

Yaptığımız denetimlerle okul kantinlerimiz hijyen konusunda iyi bir seviyeye geldi
Başakşehir Belediyesi olarak yapılan denetimlerde iyi sonuçlar elde ettiklerini ifade eden Veteriner Hekim Ataner Bozkurt “Biz belediye olarak yılda bir kaç kez esnafımızı toplayıp onlara kişisel hijyen, gıda üretimi sırasındaki hijyen, gıda muhafaza ve satışı konusunda eğitimler düzenliyoruz. Verdiğimiz eğitimlere esnafımın büyük bir çoğunluğu katıldı ve sonuç olarak okul kantinlerimiz hijyen konusunda iyi bir seviyeye geldi” şeklinde konuştu.
Ahmet Kabaklı İlköğretim Okulu’nda yapılan denetimler konusunda öğrenci ve veliler memnuniyetlerini dile getirdi.
Okulun üçüncü sınıf öğrencisi Ahmet Nazlı “Biz her gün bu kantinden yiyecek ve içecek alıyoruz. Tükettiğimiz yiyeceklerin temiz olması için yapılan denetimler sayesinde içimiz rahat”
Dördüncü sınıf öğrencisi Melih Hacıoğlu “Gün içinde sürekli kantinden bir şeyler alıyoruz. Bunların besleyici ve temiz olması gerekiyor. Yapılan denetimlerde kantinimiz temiz çıktığı için, güvenle yiyeceklerimizi almaya devam edeceğiz”
Öğrenci velilerinden Nihal Güçlü “Burada okuyan bir oğlum var. Onun eğitim alırken, aynı zamanda kantinden yaptığı alışveriş konusunda da içimin rahat olması gerekiyor. Bu denetimler sayesinde biz veliler çocuklarımızın iyi beslenmesi konusunda rahat ediyoruz”


Başakşehir’de Okul Kantinleri Denetlendi ile Benzer Yazılar:

21 Eylül 2013 Saat : 1:37

Başakşehir’de Okul Kantinleri Denetlendi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir