Başakşehir’in en yaşlı sakini

Son Güncelleme: 24 Mart 2015 - 9:27 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ilçenin en yaşlı sakini Nazmiye Ekti’yi evinde ziyaret etti. 70 yaşındaki kızı ile birlikte yaşayan Ekti, 102 yaşında.

Başakşehir'in en yaşlı sakini

18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebeti ile gerçekleştirilen ziyarete Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Başkan Yardımcısı Hatice Demiralay da eşlik etti.

102 yaşındaki Nazmiye Ekti’yi Kayaşehir 10. Bölge’deki evinde ziyaret eden Başkan Uysal, Nazmiye Ekti’nin ellerinden öperek çiçek takdim etti. Başkan Uysal’ın ziyaretinden dolayı çok memnun olduğunu dile getiren Nazmiye Ekti, kendisi ile kızının ilgilendiğini belirtti, “Sizler çok güzel insanlarsınız. Eşim hafız’dı ve öğrenciler yetiştirirdi. Gözlerinin eskisi kadar iyi değil, eskiden her akşam Kur’an okuyordum. Şimdi ise ezberimde olanları okuyabiliyorum. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

Nazmiye Ekti’nin kızı Ayşe Hanım ise, “Annem her zaman sizlere dua eder. Geçen seçimlerde belediye yetkilileri araç ile annemi oy kullanmaya götürdü, çok memnun oldu. Annem kalkmakta zorlandığı için başucundaki tuğla ile teyemmüm alarak namazını kılıyor” dedi.

Nazmiye Ekti, sağlık kontrolünden geçirildi

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Nazmiye Ekti’ye online sağlık taraması için adına düzenlenmiş kart hediye etti. Başkan Uysal, ziyaret sırasında Nazmiye Ekti’ye evde bakım hizmeti ve Başakşehir Living Lab bünyesinde geliştirilen Hasta Yıkama Yatağı verilmesi talimatı verdi. Ziyaret sırasında Nazmiye Ekti, belediyenin sağlık ekipleri tarafından sağlık kontrolünden geçirildi.

Başakşehir Belediye Başkanı ile hatıra fotoğrafı da çektiren Nazmiye Ekti Başkan Uysal’ı dualar ederek uğurladı.

Başakşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yetkilileri ilçede yaşayan diğer yaşlı sakinleri evlerinde ziyaret etti. Hatırlarını sorup, taleplerini dinleyen belediye yetkililerinin ziyaretleri devam edecek.


Başakşehir’in en yaşlı sakini ile Benzer Yazılar:

24 Mart 2015 Saat : 9:27

Başakşehir’in en yaşlı sakini Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir