Başakşehirli İzcilerin Çanakkale Kampı

Son Güncelleme: 26 Nisan 2016 - 6:39 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehirli izciler, Türkiye izcilik federasyonu tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi destekleriyle düzenlenen “Dedeciğim Ben Geldim Çanakkale Milli Bilinç Kampı”na katıldı.

Başakşehirli İzcilerin Çanakkale Kampı

21-26 Nisan tarihleri arasındaki düzenlenen kampta, genç nesillere dedelerinin Çanakkale’de yaşadıkları zor şartları ve sıkıntıları, büyük mücadelenin verildiği toprakları görme imkanı sağlandı. Başakşehir belediyesi izcileri olarak 50 izci ve izci lideri de kampa katılım sağlayarak dedelerinin yaşadığı koşullarda yaşama ve o havayı soluma fırsatı yakaladı. 

Çanakkale Milli Bilinç Kampı’nda izciler 23 Nisan günü resmi törenlere katıldıktan sonra 25 Nisan gece sabaha karşı dedeleri gibi top atışları ve selalar ve mehter marşlarıyla uyanarak asker çorbalarını içip, hamur kızarmalarını yedi, saçlarına yaktı ve 17 km süren ‘dedeciğim ben’ temalı yürüyüşü tamamladılar.

Yürüyüşün tamamlanmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da katılımıyla düzenlenen bir tören gerçekleştirildi. Törene Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinden binlerce genç izci katıldı.


Başakşehirli İzcilerin Çanakkale Kampı ile Benzer Yazılar:

26 Nisan 2016 Saat : 6:39

Başakşehirli İzcilerin Çanakkale Kampı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir