Belediye Çalışanlarına İş Güvenliği Eğitimi

Son Güncelleme: 20 Aralık 2013 - 12:22 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldı.

Belediye Çalışanlarına İş Güvenliği Eğitimi

İş sağlığı ve güvenliği eğitimi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli 296 personelin yanı sıra Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu’nun da katılımıyla Başakşehir Belediyesi Muhsin Ertuğrul Tiyatro Salonu’nda gerçekleşti.

6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununun “Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince düzenlenen iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, İş güvenliği Uzmanı Tahir Koldemir ve İşyeri Hekimi Ejnan Canbaz tarafından verildi.

Önce İş Güvenliği

İş kazalarının ve meslek hastalıklarının %98 oranında önlenebileceği ve önlemenin ödemekten daha kolay olduğu anlayışının öneminin vurgulandığı eğitimde konular: “Çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, İşyeri temizliği ve düzeni, İş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, Kimyasal, fiziksel ve Ergonomik risk etmenleri, Elle kaldırma ve taşıma, İş ekipmanlarının güvenli kullanımı, Güvenlik ve Sağlık işaretleri, İşyerindeki tehlikeler” olarak maddelendirildi. Eğitime katılan belediye çalışanları, İş güvenliği konusu ile ilgili örnekler videolarladesteklenerek anlatıldı.

İş güvenliğinin ardından, İş sağlığı eğitim konuları: “ Meslek hastalıklarının sebepleri, Hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, Biyolojik ve psikososyal risk etmenleri, İlkyardım” günlük yaşamdan örnekler verilerek anlatıldı.

Eğitim öncesinde ve sonrasında katılımcılara iş güvenliği eğitim sınavları düzenlendi.


Belediye Çalışanlarına İş Güvenliği Eğitimi ile Benzer Yazılar:

20 Aralık 2013 Saat : 12:22

Belediye Çalışanlarına İş Güvenliği Eğitimi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir