Bilgievi Öğrencileri Vav Çocuk Programı’na katıldı

Son Güncelleme: 27 Aralık 2014 - 10:52 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Bilgievi Öğrencileri Vav Çocuk Programı’na katıldı
0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri öğrencileri TRT Diyanet Tv ekranlarında yayınlanan Vav Çocuk Programına konuk oldu.Bilgievi Öğrencileri Vav Çocuk Programı'na katıldı

İsmini Tasavvufa göre varoluş anlamını taşıyan Arapça Vav Harfinden alan, yapımcılığını ve sunuculuğunu Esra Özge Aktürk’ün üstlendiği program çocuklara İslam dinini, Peygamberlerin hayatını oyunlar ile öğretmeyi ve hatırlatmayı amaçlıyor.

Her bölümde yaklaşık 40 çocuğu ağırlayan programın çekimlerini Başakşehir’de gerçekleştiren Sunucu- Yapımcı Aktürk programın detaylarından bahsetti, “Bundan bir buçuk yıl önce çalışmalarına başladığımız Vav Çocuk; dini hikâyelerden esinlenerek çocukların motor becerileri ve görsel zekâları da desteklenerek hazırlanan oyunlarla, teknoloji ile büyüyen çocukların ilgisini çekecek kapsamlı bir proje. Programımızda Peygamberlerin hayatından hikâyelerin de yer aldığı oyunların yanı sıra ibadetler de çocukların anlayacağı dilde izleyici ile buluşuyor.” dedi.kayasehiristanbul.net

‘Hac ibadeti uygulamalı olarak öğretiliyor’

Yarışma sırasında çocuklar Hac ibadetinin farzlarını eğlenceli yarışmalar eşliğinde öğreniyor. Safa ve Merve tepeleri arasında 7 gidiş gelişin sonucunda temsili Zem Zem suyu çıkarırken, Nuh’un gemisinde Hayvanları eşleştiriyor, Kuran-ı Kerim Alfabesinden harflerin Türkçeleri ile eşleşerek ağaçtan sepetlere toplandığı “Ağaçta Elif Var” “Nasrettin Hoca’nın eşeği, Yunus Balığı gibi yarışmalar yer alıyor.

Bilgievleri büyük ve güzel bir proje

Programın önceki bölümlerinin çekimlerini Ankara’da gerçekleştirdiğini belirten Aktürk; “İstanbul’da çektiğimiz bu bölümlerde Başakşehir Belediyesi Bilgievleri’ni ağırladık. Çekimlerde her anlamda bize büyük destek olan Başkanımız Mevlüt Uysal’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Başakşehir Belediyesi Bilgievleri büyük ve güzel bir proje. Çocukların okul dışında kalan zamanlarını hem derslere ek etüdlerle değerlendirdikleri aynı zamanda kulüp faaliyetleriyle çocukların yetenek ve sosyalliklerini artırdıkları bu proje örnek bir uygulama. Programımıza konuk olan çocuklarımızda bunun yansıması görülüyor. Çocuklarımızın hepsi hem başarılı, yetenekli hem de akıllı çocuklardı.” dedi.

Programa katılan Bilgievi öğrencilerine sertifika verildi. Başakşehir İlçesi’nde bulunan tüm bilgievi öğrencilerinin katıldığı çekimler 10 Ocak’dan itibaren yayınlanmaya başlayacak.


Bilgievi Öğrencileri Vav Çocuk Programı’na katıldı ile Benzer Yazılar:

27 Aralık 2014 Saat : 10:52

Bilgievi Öğrencileri Vav Çocuk Programı’na katıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir