Bilgievi Öğrencilerinden Yeni Bir Kısa Film

Son Güncelleme: 23 Şubat 2013 - 12:22 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Bilgievi öğrencileri, hazırladıkları birbirinden başarılı kısa filmlerle, toplumda farkındalık oluştururken,  profesyonel oyunculuklarıyla da göz dolduruyor.

Bilgievi Öğrencilerinden Yeni Bir Kısa Film

Başakşehir Şahintepe Bilgievi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı son çalışma ise “Bizim Kurallar” ismini taşıyor. “Çocuklarımız anlattıklarımızı değil yaptıklarımızı hayatlarına uygularlar” gerçekliğinden yola çıkarak hazırlanan kısa film, kamu spotu özelliği taşıyor.

Toplumda sosyal bilinç uyandırmak, bir farkındalığa yol açmayı hedefleyen kısa film, trafik kuralları gibi hayati bir konuyu mizahın gücüyle anlatmaya çalışıyor.

Bilgievi Müdürü, öğrencilere destek verdi

Filmde, Bilgievi’nin tiyatro bölümünde eğitim alan öğrenci ve öğretmenleri, sanat eğitmenleri yanında Şahintepe Bilgievi müdürü “Ergün Mantuz” da kamera karşısına geçerek öğrencilere destek verdi.

Ayşe Şahinboy’un yazdığı kısa filmin yönetmenliğini ise Bilgievi Tiyatro öğretmeni Osman Doğan yaptı.

Her sene 4 bine yakın öğrenci tiyatro eğitimi alıyor

Başakşehir Belediyesi Bilgi Evleri Tiyatro Kulübü bünyesinde alanında uzman öğretmenler tarafından yürütülen derslerde her sene 4 bine yakın öğrenci tiyatro ve sinema alanında eğitim alıyor. Verilen eğitimlerde öncelikle tiyatro ve sinema ile ilgili teknik bilgiler edinen öğrenciler teoride öğrendikleri kamera karşında ve sahnede uyguluyor.


Bilgievi Öğrencilerinden Yeni Bir Kısa Film ile Benzer Yazılar:

23 Şubat 2013 Saat : 12:22

Bilgievi Öğrencilerinden Yeni Bir Kısa Film Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir