Bilgisayarları öldüren USB ye dikkat

Son Güncelleme: 16 Mart 2017 - 6:27 0 Yorum Yazar:
Etiketler:

0 Paylaşımlar

Takıldığı cihazı aşırı yükleme yaparak kullanılmaz hale getiren USB Killer, daha güçlü ve anonim yeni sürümüyle çok çok daha tehlikeli bir hal almış durumda.

Bilgisayarları öldüren USBye dikkat

Takıldığı cihazların yüzde 95’ini kızartma kapasitesine sahip olan USB Killer, yeni sürümüyle çok daha tehlikeli bir şekilde geri dönmüş durumda. Yeni nesil USB Killer cihazların korkutan yeteneklerine gelince.

İçerisinde bir dizi kapasitör saklayan USB Killer cihazlar, takıldığı akıllı telefon, bilgisayar ve hatta araba ya da uçak içi eğlence sistemlerini aşırı yükleme yaparak bozma özelliğine sahip. USB Killer V3 adı verilen ve 50 dolara satılan cihazlar ise, önceki nesle göre 1.5 kat daha güçlü ve saniye 8-12 defa akım verebiliyorlar. Ayrıca cihazın kendi kendini kavurmaması için daha dirençli olduğunu da belirtelim. Bu arada ürünün insanlara zarar verme gibi bir durumuysa yok.
USB Killer cihazları daha sinsi yapan yeni yeteneğiyse artık anonim bir modele de sahip olmaları. Simsiyah renkte olan ve üzerinde hiçbir ibare taşımayan bu yeni model için özellikle penetrasyon testi gerçekleştirenler ile polis ve hükümet kullanıcıları tarafından yoğun talep alındığı ifade ediliyor. Beyaz olan model ise, yan tarafındaki etiket detayıyla tehlikeli olduğunu fark etmenizi sağlamaya devam ediyor.
Ek olarak, 15 dolara satılan yeni bir adaptör kiti ise micro USB, USB Type-C ve Lightning için üç ayrı adaptöre sahip. Yani USB Killer hedeflerini çoğaltmış durumda. Özetle, artık USB sürücülerden cihazınıza bulacak zararlı yazılımların yanı sıra, gelebilecek elektrik şoklarında da korkmanız gerekiyor!


Bilgisayarları öldüren USB ye dikkat ile Benzer Yazılar:

16 Mart 2017 Saat : 6:27

Bilgisayarları öldüren USB ye dikkat Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir