gaziemir çilingir denizli çilingir eskişehir çilingir sancaktepe çilingir sultanbeyli çilingir adana psikolog ankara psikolog antalya psikolog kayseri psikolog izmir psikolog mersin günlük kiralık ev konya günlük kiralık ev ankara günlük kiralık ev beylikdüzü günlük kiralık ev eskişehir günlük kiralık ev antalya günlük kiralık ev izmir günlük kiralık ev gaziantep günlük kiralık ev samsun günlük kiralık ev bursa günlük kiralık ev izmir temizlik şirketleri antalya temizlik şirketleri adana temizlik şirketleri mersin temizlik şirketleri ankara temizlik şirketleri adana klima servisi fethiye klima servisi bodrum klima servisi antalya klima servisi sultangazi klima servisi ankara kombi servisi esenyurt kombi servisi gaziantep kombi servisi aksaray kombi servisi esenyurt kombi servisi esenyurt masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu diyarbakır masaj salonu elazığ masaj salonu van halı yıkama eskişehir halı yıkama çorlu halı yıkama beylikdüzü halı yıkama malatya halı yıkama antalya saç ekimi izmir saç ekimi istanbul saç ekimi ankara saç ekimi çankaya elektrikçi keçiören elektrikçi çayyolu elektrikçi esenyurt elektrikçi bursa burun estetiği izmir burun estetiği ankara burun estetiği antalya burun estetiği kayseri burun estetiği

Bursluluk Sınavı Başvuru Evrakları, Gerekli Belgeler Neler? - Kayaşehir İstanbul

18 Temmuz 2024 - 05:26

Bursluluk Sınavı Başvuru Evrakları, Gerekli Belgeler Neler?

2015 Bursluluk Sınavına başvurmak isteyen öğrencilerimizin 20-30 Nisan 2015 tarihleri arasında belgelerini hazırlayarak okulumuza müracaat etmeleri gerekmektedir.

Son Güncelleme :

20 Nisan 2015 - 9:13

Bursluluk Sınavı Başvuru Evrakları, Gerekli Belgeler Neler?

2015 Bursluluk Sınavı başvuru yapmak isteyen öğrencilerimizin 20-30 Nisan 2015 tarihleri arasında belgelerini hazırlayarak okulumuza müracaat etmeleri gerekmektedir.

Önceki yıllarda velilerimizin belgelerinde eksiklikler çıkmıştır. Bu nedenle velilerimiz son günü beklemeden en az 2 gün önce belgelerini ilgili müdür yardımcısına getirerek kontrol ettirmeleri rica olunur!

Velilerimizin aşağıdaki formları ve formlarda yazan belgeleri hazırlayıp süresi içinde getirmesi ve ilgili müdür yardımcısı aracılığı ile kayıt yaptırması gerekmektedir. Onaylı belge o an veya daha sonra size teslim edilecektir.

Başvuru Formları için tıklayınız.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS)

 İstenen Belgeler:

 1 »  Ek-1 Başvuru Formu

        Not: Formu doldururken, formdaki açıklamalara dikkat ediniz. Kişi başına düşen yıllık geliri hesaplarken 2014 yılında ailenin tüm gelir toplamını (01 Ocak 2014 – 31 Aralık 2014 arası tüm ayların toplamı) ailedeki velinin bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısına bölerek hesaplayınız. Kişi başına düşen yıllık gelir 7050,00 TL.´den (Yedibinelli) fazla olamaz.

        Not: Ek-1 Aile Durum Belgesi mutlaka onaylatılacaktır. Çalışmayanlar durumlarını belgelendirmeleri kaydıyla Mahalle Muhtarına, çiftçi geliri olanlar köy/mahalle muhtarına, ücretliler ve maaşlılar çalıştıkları kuruma onaylatacaklardır. Bankadan emekli maaşı alanlar ilgili banka şubesine, serbest meslek sahipleri bağlı oldukları vergi dairesine onaylatıp mühürleteceklerdir.

sınav tarihi 2015Kişi başına düşen yıllık gelir hesabı;

 Örneğin;

2 çocuk anne ve babadan oluşan 4 kişilik bir ailede, babanın aylık kazancı Ocak ayından Haziran ayı dahil 1500,00 TL. Temmuz ayından yılsonuna kadar 1700,00 TL. ise ailenin yıllık geliri;

Ocak – Haziran: 1500,00 X 6 = 9000,00 TL.

Temmuz – Aralık: 1700,00 X 6 = 10200, 00 TL.

Toplam yıllık gelir: 10200,00 + 9000,00 = 19200,00 TL.´dır. (Ocak-Haziran ayları gelir toplamı ile Temmuz-Aralık ayları gelir toplamının toplamı)

Kişi Başına Düşen yıllık gelir: 19200,00 / 4 = 4800,00 TL.dır. (2014 yıllık geliri toplamının ailedeki kişi sayısına bölümü. Bu rakam 7050,00 TL’den (yedibinelli) fazla olamaz.)

Bursluluk Sınavı Başvuru Evrakları, Gerekli Belgeler Neler?

Bursluluk Sınavı Başvuru Evrakları, Gerekli Belgeler Neler?

        Not: Eğer anne de çalışıyor ise ailenin yıllık gelirine eklenir ve sonra ailedeki kişi sayısına bölünür. Maaş Bordrosu okul idaresine teslim edilir.

Not: Yasal olarak bakmakla yükümlü olduğunuz kimselerin mahkeme kararlarını ve  tedavi yardım beyannamenizin onaylı fotokopilerini ekleyiniz.

        Not: Ailedeki fert sayısını hesaplarken 18 yaşını geçmiş erkek kardeşler öğrenci değil iseler ailenin fert sayısına dahil edilmeyecektir. Eğer 18 yaşını geçmemiş erkek kardeş öğrenci ise öğrenci belgesi eklenmesi gerekmektedir. Evli kız kardeşler de ailedeki fert sayısına eklenmez.

2 »  Ek-2 Formu

3 »  2014 toplam geliri gösterir imzalı, onaylı belge

› Ailenin gelirinin tespitinde ailenin 2014 yılında elde ettiği tüm gelirler toplamı esas alınacaktır.

› Maaşlı velilerimiz, eşi çalışıyor ise her ikisi için işyerinden alınacak 2014 yılına ait 12 aylık toplam gelirlerini gösteren maaş bordrolarını, eğer iş yerinden alınamıyorsa SGK’ dan alınmış 2014 yılına ait toplam geliri gösteren onaylı belge

› Emekli olup 3’er aylık dilimlerde maaş alınıyorsa, 2014 yılına ait  ilgili banka şubesinden alınan 2014 yılındaki maaş durumunuzu ve toplam gelirinizi gösterir resmi yazıyı,

› Kendiniz maaşlı olup, eşiniz çalışmıyor ise 2014 yılına ayrıntılı maaş bordrosunda aile yardımı aldığı belgelendirilmesi gerekir. Eğer gösterilmemişse ve eşiniz 2014 yılında çalışmamışsa SGK’ dan alınacak eşinizin 2014 yılına ait kaydı olmadığına dair resmi yazıyı,

› Serbest Meslek sahibi iseniz SGK’dan alacağınız SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur’dan emekli olmadığınıza dair resmi yazıyı,

› Serbest Meslek sahibi olup, eşiniz çalışmıyorsa SGK’ dan alınacak eşinizin 2014 yılına ait kaydı olmadığına dair resmi yazıyı,

› Esnaf iseniz 2014 yılına ait Beyan Olunan Matrah’ı gösteren Vergi Levhanızın fotokopisini,  eğer Matrahsız yazıyor ise yıllık gelirinizi EK-1’e yazarak muhtara onaylatınız. Eğer Yeni Başlama yazıyor ise SGK’dan alınacak 2014 yılı gelirini gösteren onaylı belgeyi belgelerinize ekleyiniz ve aylık gelirinizin tespitini ilgili müdür yardımcısına kontrol ettiriniz. Hem emekli hem de serbest esnaf iseniz, emekliliğinizi aylık gelir kısmına, vergi levhasında bulunan geliri, ailenin diğer gelirleri bölümüne işleyiniz. (Özel muayenesi olan doktor vs. aynı işlemi yapacaktır) Ticari Gelir Bildirim Belgesi´ni de eklemeniz gerekmektedir.

4 »  Nüfus kayıt örneği. Nüfus müdürlüğünden alınacaktır.

5 »  Tüm belgeleri 30 Nisan 2015 tarihine kadar ilgili Müdür Yardımcısına teslim ediniz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.