Evlilikte Problem Değil Çözüm Anahtarı Olun!

Son Güncelleme: 6 Mayıs 2013 - 9:10 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi, “Anne Okula Geç Kalma Projesi” kapsamında ilçe genelinde düzenlediği eğitimlere devam ediyor. 
Evlilikte Problem Değil Çözüm Anahtarı Olun!

Proje kapsamında İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Ubeyd Korbey “Evlilikte sorunlar ve çözüm önerileri” başlığı altında kadınlara tavsiyeler verdi.

 Başakşehir Kadın Meclisi’nin “Anne Okula Geç Kalma Projesi” kapsamında gerçekleştirdiği eğitimler bütün hızıyla devam ediyor. Güvercintepe  Bilgievi’nde gerçekleşen ve Başakşehirli kadınların yoğun ilgi gösterdiği seminerde, Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Ubeyd Korbey evliliklerde sorunlar ve çözüm yollarını anlattı. Evliliği gerçekleştirmekten çok sürdürmenin önemli olduğunu anlatan Korbey, evliliği sürdürmenin altın kurallarını şöyle sıraladı; “Problem değil, çözüm anahtarı olun. Çözüme harcayacağınız enerjiyi, panikle tüketmeyin. Keşke dememeye çalışın. Fakat/ama silahından uzak durun. Kendinizi polis hafiyesi sanmayın. Kindar olmayın, inatlaşmayın. Affedici olun”


Evliliği çözüm bekleyen problem değil,  yaşanması gereken mutluluk olarak görmek gerektiğinin altını çizen Korbey, “ Evlilik asla eşler arası bir yarış değildir. Eşler aynı gemide yolculuk eden iki insandır. Kimin daha önde olduğu değil, önemli olan birlikte oldukları geminin güvenli ve sakin yol almasıdır. Evlilikte sorunların çözümünde en önemli anahtar sevmek ve sorunları birlikte halledebilmeye yürekten inanmaktır.” diye konuştu.

Evlilikte Problem Değil Çözüm Anahtarı Olun! ile Benzer Yazılar:

6 Mayıs 2013 Saat : 9:10

Evlilikte Problem Değil Çözüm Anahtarı Olun! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir