İnovasyon ödülü BİLSEM öğrencisinin

Son Güncelleme: 30 Kasım 2017 - 10:24 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Dünya Çocuk İnovasyon Ödülleri kapsamında Muğla BİLSEM öğrencisi Toprak Can Mutlukan ödüle layık görüldü.

Muğla Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencisi Toprak Can Mutlukan, İnovasyon ödülüne layık görüldü. Mutlukan ödülünü, Eğitim ve Kariyer Günleri kapsamında İstanbul Bahçelievler Kongre Merkezi’nde 25 Kasım’da düzenlenen törende aldı.

Toprak Can Mutlukan ve danışman öğretmeni Bekir Cevizci tarafından hazırlanan ‘Güneş Fırını’ projesi Muğla birincisi ve yarışma finalisti olarak ödül aldı. Alternatif enerji kaynaklarının değerlendirilmesi kapsamında hazırlanan ve üretimi yapılan fırın ile Muğla gibi yüksek güneşlenme oranına sahip yerlerde güneş enerjisinin kullanımını hedefleyen fırın, kısa sürede yüksek derecelere çıkabiliyor.

İnovasyon ödülü BİLSEM öğrencisinin

Projenin danışmanı aynı zamanda BİLSEM Müdürü Bekir Cevizci, “Öğrencilerimizin üretime yönlendirilmesi ve ülkemizin kalkınmasında ilerleyen yaşlarında rol alabilmeleri için her türlü desteği sunuyoruz. Öğrencilerimizin inovatif ve özgün fikirlerle dördüncü sanayi devriminin yaşandığı günümüzde bu devrimin öncüleri arasına girmeleri en büyük hedeflerimizden. Birçok öğrencimiz yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek için projeler üretiyor. Bu anlamda Toprak’ın projesi arkadaşları için de iyi bir model oldu” dedi.


İnovasyon ödülü BİLSEM öğrencisinin ile Benzer Yazılar:

30 Kasım 2017 Saat : 10:24

İnovasyon ödülü BİLSEM öğrencisinin Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir