İsmek Sanat Yarışmaları Tamamladı - Kayaşehir İstanbul

19 Nisan 2024 - 12:08

İsmek Sanat Yarışmaları Tamamladı

İstanbulluların büyük ilgi gösterdiği tören, İSMEK öğretmenlerinden Merve Balyemez’in sahne aldığı TSM konseri ile başladı.

Son Güncelleme :

10 Mayıs 2016 - 13:13

İsmek Sanat Yarışmaları Tamamladı

İSMEK Sanat Yarışmaları” sonuçlarında dereceye giren isimler, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Törene; İBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş’ın eşi Sayın Özleyiş Topbaş, İBB İnsan Kaynakları Eğitim Daire Başkanı Ferrah Şarman, İBB Hayat Boyu Öğrenme Müdürü Ali Koca, İSMEK yöneticileri, sanatçılar, akademisyenler ve davetliler katıldı.

İsmek Sanat Yarışmaları

İstanbulluların büyük ilgi gösterdiği tören, İSMEK öğretmenlerinden Merve Balyemez’in sahne aldığı TSM konseri ile başladı. Konserin ardından programın açılış konuşmasını yapmak üzere mikrofona davet edilen İBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ferrah Şarman “İSMEK Sanat Yarışmaları’nın ödül töreni için bugün burada bulunmaktayız. Töreni şereflendirerek, bizlere ve eserleriyle yarışan katılımcılara destek verdiğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

İsmek Sanat Yarışmaları

Şarman, İSMEK ile ilgili genel bilgiler verdiği konuşmasında şunları söyledi: “Bugün ödül töreni için toplandığımız sanat yarışmalarını düzenleyen İSMEK, eğitim hayatında 20 yılı geride bıraktı. İSMEK, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde kurulduğu ilk günden şimdiye kadar büyüme grafiğini yükseltmeyi başardı. Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’ın da her fırsatta dile getirdiği üzere ‘bir halk üniversitesi’ olarak gösterilen İSMEK, 20 yıllık süreçte dikkat çekici rakamlara ulaştı. 2 milyon 300 binin üzerinde mezun veren İSMEK, kurs merkezi sayısını 235’e, branş sayısını da 412’ye yükseltti. Bu yıl ise İSMEK hedefinin de üzerine çıkarak, 236 bin 666 kişiye eğitim verdi.”

İsmek Sanat Yarışmaları Tamamladı

İsmek Sanat Yarışmaları Tamamladı

İSMEK’in İstanbulluların ilgisi ile bundan sonraki dönemlerde de hizmetlerini sürdüreceğini belirten Şarman, derece alan ve yarışmaya katılma cesareti gösteren yarışmacıları tebrik etti.

İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın eşi Özleyiş Topbaş da törende bir konuşma yaptı. Topbaş, “Eşimin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı seçildiği andan itibaren İSMEK ile beraberim. İSMEK başladığı günden bugüne çok yol kat etti ve çok güzel bir noktaya geldi. Bunun eserlerini hep birlikte görmekteyiz.” şeklinde konuştu.

Topbaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün burada ülkemizin farklı illerden gelen 1007 eserin katılımı ile gerçekleşen 8 branşta değerlendirme sonucunda ödül alan eser ve sahiplerini ayrıca ödül alamayan eser sahiplerini gönülden kutluyorum. Çünkü her eser, sanatçısının duygularını yansıtsa da hiç şüphesiz medeniyeti sonraki nesillere anlatan, geleceğe taşıyan şahitlerdir. İnanıyorum ki hattan tezhibe, minyatürden çiniye, resimden fotoğrafa, ebrudan katıya ve daha nice alanlarda kültürümüzün zenginliği dünya var oldukça hissedilecektir. Bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederek sanata gösterilen destek ve ilginin devamını diliyorum.”

8 Branşta 1007 Eser Değerlendirmeye Alındı

Türk süsleme sanatlarında ve çağdaş sanatlarda başarılı sanatçıları ödüllendirme, sanata teşvik ve geleneksel sanatları günümüzün anlayışı ile canlandırıp, yaşatma amacıyla düzenlenen yarışmada eserlerin her biri alanında isim yapmış jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.

Hat branşında Doç. Dr. Fatih Özkafa, Yrd. Doç. Hüseyin Gündüz, Doç. Dr. Mehmet Memiş, Tezhip branşında Yrd. Doç. Mustafa Çelebi, Asiye Kafalıer ve Nilüfer Kurfeyz, Ebru branşında Yılmaz Eneş, Firdevs Çalkanoğlu ve Fuat Başar, Minyatür branşında Yrd. Doç. Dr. Şehnaz Biçer Özcan, Öğr. Üyesi Betül Bilgin ve Günseli Kato, Çini branşında da Mehmet Koçer, Adil Can Güven ve Yrd. Doç. Başak Çoraklı jüri koltuğunda oturdu. Fotoğraf branşında Doç. Dr. Emre İkizler, Doç. Dr. Osman Ürper ve Yrd. Doç. Beyhan Özdemir ve resim branşında ise Prof. Kemal İskender, Doç. Özlem Üner, Resul Aytemur jüri üyeliğinde 8 branşta 1007 eser arasından ödül kazanan isimlere karar verildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.