İstanbul Site Aidatları Kayaşehir'de Çok Yüksek - Kayaşehir İstanbul

15 Nisan 2024 - 06:02

İstanbul Site Aidatları Kayaşehir’de Çok Yüksek

Toki Kayaşehir hizmete girdiği günden beri değişmeyen ve sürekli büyüyen sorunu aidatlar.

Son Güncelleme :

25 Haziran 2016 - 10:24

İstanbul Site Aidatları Kayaşehir’de Çok Yüksek

İstanbul site aidatları, Toki Kayaşehir hizmete girdiği günden beri değişmeyen ve sürekli büyüyen sorunu aidatlar. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde aidatlara Emlak yönetim ve Boğaziçi yönetim zam yaptı.

Ancak İstanbul Kayaşehir konut sakinleri baştan beri bu aidatların neden bu kadar yüksek olduğu ve nerelere harcama yapıldığı bir türlü idrak edemedi. Konut sakinleri de site yönetiminde çalışan personel de güvenlik ve temizlik personelleri de mevcut şartlardan hiçbir zaman memnun olmadı. Peki toplanan bu aidat bedelleri nereye harcanıyor? Gerçekten bu kadar yüksek bedellere ihtiyaç var mı?

İstanbul Site Aidatları

Bina girişlerindeki panolara asılan harcama listesine bakınca dersiniz ki aidat bedelleri yetmiyor üzerine yönetim cepten para koyuyor. Maşaallah döktürmüşler ferman gibi bir liste yayınlıyorlar.

Toki Kayaşehir sosyal konut projesi olarak uygulamaya konulmuştur. Şimdi size bir soru sormak istiyorum.

Kayaşehir Site Yönetimleri

İstanbul Site Aidatları Kayaşehir’de Çok Yüksek

‘Sizce Başakşehir Kiptaş konutlarında oturanların mı gelir düzeyi yüksek yoksa Toki Kayaşehir konutlarında oturanların mı ?

yada şöyle sorayım;

“Başakşehir kiptaş konutlarında oturanların almış olduğu hizmet mi daha iyi yoksa Toki Kayaşehir konutlarında oturanların mı?” 

Cevabınızı duyuyor gibiyiz. Elbette ki Başakşehir Kiptaş diyeceksiniz.

Peki hal böyle iken niçin Başakşehir Kiptaş konutlarında oturanların ödemiş olduğu aidatlara yakın ücret ödüyoruz? Genel bir ortalama söylersek 15 ile 25 TL. atasında bir fark mevcut

Hatta;

Başakşehir 1 Etap Kiptaş konutları 3+1 daire aidat ücreti 120 TL.

Toki Kayaşehir konutları 3+1 aidat ücreti 125 TL.

Kiptaş Lüks konutları bile 145 Tl. Ücret öderken ve karşılığında hizmet alırken Toki iştiraki Emlak Yönetime ne oluyor böyle?

Yoksa Kayaşehir Emlak yönetim ve Boğaziçi yönetim kendi hizmetlerini Emlak Konut GYO’nun konutlarında verilen hizmetler ile denk mı tutuyorlar.

İstanbul Site Aidatları Kayaşehir'de Çok Yüksek

İstanbul Site Aidatları Kayaşehir’de Çok Yüksek

Emlak Konut GYO konutlarının site yönetimi; duvarlar ile örülmüş tel örgülü siteler, güvenlik kontrolleri, spor merkezleri, kapıcı, havuz, sauna, her daireye ayrılmış 2 araçlık otopark, günde iki kez çöp toplama, süper peyzaj çalışmaları  vb. hizmetlere karşılık almış oldukları 250 ile 400 TL arası aidat bedelleri.

Trilyonluk süper lüks konutlar ile uyduruk malzemeden yapılan Toki Kayaşehir konutlarını ve uyduruk site yönetim hizmetlerini bir mi tutuyorlar.?

Böyle söyleyince yönetimdekiler hemen şöyle karşılık veriyorlar: “Beğenmiyorsan çık git

Sayın site yönetimi ve personelleri; Unutmayınız ki Toki konutlarında oturanlar kiracı değil ev sahibidir. Ücretini ödeyerek bu konutları satın almışlardır. Siz, konut sahiplerinin ödemiş olduğu aidatlar ile çocuk çocuğunuza ekmek getirmektesiniz. Daha fazlasını söylemek istemiyoruz. Herkes öncelikle hattını ve yerini bilecek öyle konuşacak diyoruz.

İstanbul Site Aidatları Kayaşehir'de Çok Yüksek

İstanbul Site Aidatları Kayaşehir’de Çok Yüksek

Burada konut sakinlerinin sizler hakkında bizlere göndermiş oldukları mesajları yayınlamıyoruz.

Toki orta gelir gurubunu konut sahibi yaptı çok güzel. Ancak iştiraki olan emlak yönetim bu orta gelirliyi soyuyor. Acaba bu sistem bilinçli mi kuruldu yoksa kötü niyetli birilerinin eline mi geçti.?

Öz cümle Toki Kayaşehirliler kat mülkiyet kanunu çerçevesinde bu yönetimden kurtulamadığı müddetçe konut sakinleri site yönetimlerin keyfi harcama ve zamlarına katlanmak durumunda kalacaklardır.

kayasehiristanbul.net olarak kayaşehir sakinlerinin sorunlarını kamu oyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. Amacımız daha güzel bir Kayaşehir ve insana hizmeti esas alan bir site yönetim anlayışının gelişmesi ve yerleşmesi içindir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
babik 26/06/2016 / 13:13 Yanıtla

ben bu kadar kustah yonetim calisanini bir arada hic gormemistim
hepsi birbirinden seviyesiz insanlar
sanki arsa sahibinin ogullari

vatandaş 01/07/2016 / 14:49 Yanıtla

Asgari ucretliler icin artis orani aidata %30 yansitildi, anliyoruz. Peki, diger harcama kalemlerine neden %30’ya yakin (%26 duzeyinde) zam yapiliyor. Ulkede enflasyonist bir ekonomi mi var, devaluasyon mu var? Yoksa faizler mi artti? Ya da gecerli baska bir sebep…

dark 12/07/2016 / 10:18 Yanıtla

Kayaşehir yoksul konutlarında 75 m2 aidat ücreti 107 tl nasıl ama?

Cem yildirim 1.bölge b10 01/10/2016 / 18:29 Yanıtla

Site yönetimi 6 senedir sifir hizmetle calisiyor müdürler yerinden kalkmiyorlar emlak yönetimi siteleri denetlemiyor site yönetimi de hizmetlileride ne yaptını bilmiyor her gittimizde anlamsız cevaplarla karşılasıyoruz bina girisindeki çöp kovasıni yenisini alamayan bir yönetim bütçe yokmus daha hiç bişeye şoylemeye gerek yok daha yetkililer göreve gerekeni yapın hizmet istiyoruz