İstanbul trafiği 2014 yılında rahat bir nefes alacak

Son Güncelleme: 27 Kasım 2012 - 8:09 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • İstanbul trafiği 2014 yılında rahat bir nefes alacak
0 Paylaşımlar

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbulluları canından bezdiren trafik sorununun 2014 yılında tamamen ortadan kalkacağını söyledi.

İstanbul trafiği 2014 yılında rahat bir nefes alacak

İstanbul’un 2014 vizyonunu STAR’a anlatan Topbaş, “İstanbul 14 milyon nüfusu ile günde 22 milyon hareketliliğe ulaştı. Bütün ulaşım planlamalarını günde 40 milyon hareketliliğe göre yapıyoruz. İstanbullu 2014 yılında çok daha çağdaş, konforlu ve entegrasyonun sağlanmış bir ulaşım ağına kavuşacak. Şimdi yaşanılan trafik çilesi o konforlu günler için” dedi. Topbaş’ın verdiği bilgilere göre İstanbul’da balık istiffi yolculuk tarihe karışacak ve zengin-fakir aynı ulaşım aracında olacak.

Kadıköy-Kartal-Başakşehir hattı

Topbaş, makinsitsiz sistem ile donatılan Kadıköy – Kartal metro hattındaki test çalışmasının da tamamlandığını ve bu hattın önümüzdeki ay açılacağını, Başakşehir-İkitelli metrosunun tamamlanan kısmının ise eylül ayında hizmete gireceğini söyledi. Ulaşıma bugüne kadar 24.3 milyar lira harcandığını hatırlatan Kadir Topbaş, Üsküdar- Ümraniye- Tepeüstü- Çekmeköy  hattının da 38 ay gibi kısa bir sürede bitirileceğini ifade etti. Halen günde 1 milyon 370  bin kişi taşıdıklarını belirten Kadir Topbaş, bu rakamın 2014 yılında 5 milyon kişiye ulaşacağını bildirdi.

star


İstanbul trafiği 2014 yılında rahat bir nefes alacak ile Benzer Yazılar:

27 Kasım 2012 Saat : 8:09

İstanbul trafiği 2014 yılında rahat bir nefes alacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir