İstanbul’un Mega Projeleri Başakşehir’e Yarayacak

Son Güncelleme: 2 Aralık 2013 - 2:50 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

2003 yılında hareketlenmeye başlayan Başakşehir, gerçekleştirilen konut yatırımlarıyla birlikte yaşanan nüfus artışı ve konumu itibariyle İstanbul genelinde hayata geçirilen ulaşım altyapısına uygun lokasyonu nedeniyle Avrupa yakasının yükselen yaşam alanları arasında öne çıkıyor.

İstanbul'un Mega Projeleri Başakşehir'e Yarayacak

EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş lisanslı değerleme uzmanı Zuhal Balsarı, 2003 yılından bu yana hızla gelişen Başakşehir bölgesinin halihazırda projeleri devam eden metro, üçüncü havaalanı, üçüncü köprü, Kanal İstanbul projesi, Kuzey Marmara otoyolu ve Marmaray’ın etkisiyle daha da hızla büyüyeceğini söyledi. Üçüncü köprü bağlantı yollarının Kayaşehir’den, Kanal İstanbul’un önemli bir kısmının ise Başakşehir ilçe sınırları içinden geçmesinin planlandığını ifade eden Balsarı, önümüzdeki süreçte bu bölgede hareketliliğin artarak devam edeceğini kaydetti. Balsarı, Kanal İstanbul projesinin Başakşehir’den geçecek olmasının özellikle Altınşehir’deki Güvercintepe, Şamlar, Kayabaşı gibi yerlerin prim yapmasını sağlayacağının altını çizdi.

İlçenin henüz yüzde 20’si yapılaştı

Yerleşim alanı olarak İstanbul’un en büyük ilçesinin Başakşehir olduğunu ifade eden Balsarı, bölgenin ekonomik seviyesi iyi olan, planlı ve daha düzenli bir yerde yaşamak isteyenler tarafından tercih edildiğini, son yıllarda bölgede markalı konut projelerinin de görüldüğünü anımsattı. Balsarı, markalı konut projeleri yanında, metronun da gelmesiyle Başakşehir‘deki konut fiyatlarının arttığını, konut projelerinin metrekare fiyatlarının 3 bin ila 7 bin TL arasında değiştiğini belirtti.

İlçede bulunan arazilerin tamamının yapılaşma alanı içinde kaldığını, ancak ilçenin henüz yüzde 20’sinin yapılaşmış durumda olduğuna dikkat çeken Balsarı, kentsel dönüşümle beraber önümüzdeki süreçte bölgede yapılaşacak alanın ilçenin yüzde 80’ini oluşturacağına vurgu yaptı. Lokasyon olarak ise Atatürk Havalimanı’na 13 km, üçüncü havalimanına 15 km mesafede bulunan Başakşehir’in iki havaalanının tam ortasında bulunma avantajına sahip olacağını dile getiren Balsarı, Basın Ekspres’ten gelen yolun doğrudan yeni havaalanına giden bir yol olarak Başakşehir’den geçirilmesinin planlandığını vurguladı. Balsarı, ulaşım akslarına bakıldığında üçüncü havaalanı bağlantı yolları ve üçüncü köprünün bölgeyi çok ciddi şekilde canlandıracağının altını çizdi.

Başakşehir kent içinde kent oluyor

Kentsel dönüşüm kapsamında Başakşehir’in öne çıkan ilçelerden biri olduğunu dile getiren Balsarı, altyapı çalışmaları hakkında ise şunları söyledi:

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


İstanbul’un Mega Projeleri Başakşehir’e Yarayacak ile Benzer Yazılar:

2 Aralık 2013 Saat : 2:50

İstanbul’un Mega Projeleri Başakşehir’e Yarayacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir