gaziemir çilingir denizli çilingir eskişehir çilingir sancaktepe çilingir sultanbeyli çilingir adana psikolog ankara psikolog antalya psikolog kayseri psikolog izmir psikolog mersin günlük kiralık ev konya günlük kiralık ev ankara günlük kiralık ev beylikdüzü günlük kiralık ev eskişehir günlük kiralık ev antalya günlük kiralık ev izmir günlük kiralık ev gaziantep günlük kiralık ev samsun günlük kiralık ev bursa günlük kiralık ev izmir temizlik şirketleri antalya temizlik şirketleri adana temizlik şirketleri mersin temizlik şirketleri ankara temizlik şirketleri adana klima servisi fethiye klima servisi bodrum klima servisi antalya klima servisi sultangazi klima servisi ankara kombi servisi esenyurt kombi servisi gaziantep kombi servisi aksaray kombi servisi esenyurt kombi servisi esenyurt masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu diyarbakır masaj salonu elazığ masaj salonu van halı yıkama eskişehir halı yıkama çorlu halı yıkama beylikdüzü halı yıkama malatya halı yıkama antalya saç ekimi izmir saç ekimi istanbul saç ekimi ankara saç ekimi çankaya elektrikçi keçiören elektrikçi çayyolu elektrikçi esenyurt elektrikçi bursa burun estetiği izmir burun estetiği ankara burun estetiği antalya burun estetiği kayseri burun estetiği

İTO Başakşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Geliyor - Kayaşehir İstanbul

18 Temmuz 2024 - 05:50

İTO Başakşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Geliyor

Başakşehir, bölgede büyük bir ihtiyacı karşılayacak, çevreci yapısı ve modern donanımıyla eğitimde standartları yükseltecek bir kuruma daha kavuşuyor.

Son Güncelleme :

14 Aralık 2014 - 12:51

İTO Başakşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Geliyor

Başakşehir, bölgede büyük bir ihtiyacı karşılayacak, çevreci yapısı ve modern donanımıyla eğitimde standartları yükseltecek bir kuruma daha kavuşuyor. Başakşehir Anadolu Kız İHL – İTO Başakşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Başakşehir Göçmen Konutları’nda, Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi açılıyor. Yeşil alanları, ferah yaşam sahalarıyla İstanbul’un gözbebeği olan Başakşehir, modern, konforlu, kimi Türkiye’nin en büyük unvanına sahip eğitim kurumlarıyla da İstanbulluların yaşamak için ilk tercih ettiği ilçeler arasında.

Sağlık, spor ve sosyal amaçlı yeni tesisleriyle kentsel gelişimi her geçen gün artan Başakşehir, şimdi örnek bir eğitim yuvası daha kazanıyor, bölgede büyük bir ihtiyacı karşılayacak, eğitimde standartları yükseltecek bir kuruma daha kavuşuyor. Başakşehir Göçmen Konutları’nda, Başak Mahallesi Tuna Caddesi’nde yapılacak olan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi; İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Valiliği ve Başakşehir Belediyesi’nin destek ve çalışmaları ile hayat bulacak.

İTO Başakşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

2013-2014 eğitim döneminde Türkiye’nin en büyük Anadolu İmam Hatip Lisesini tüm finansmanını üstlenerek eğitim hayatına kazandıran Başakşehir Belediyesi bölgedeki ihtiyacı göz önüne alarak Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’ni projelendirdi.kayasehiristanbul.net

Başakşehir Anadolu Kız İHL’ne kavuşuyor

İTO Başakşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Geliyor

Başakşehir Göçmen konutlarında yükselecek olan İmam Hatip Lisesi Başak Mahallesi Göçmen Konutları, Tuna Caddesi 374 ada, 2 parsel’de konuşlanacak olan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi İstanbul Ticaret Odası tarafından finanse edilecek, projenin uygulaması ise İstanbul Valiliği tarafından yapılacak.

Yeşil doku korunacak, yürüyüş yolları, spor sahaları yapılacak İhalesi ve yer teslimi yapılan Başakşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi, 15.817,44 m2’lik arsa üzerinde inşa edilecek. Bölgenin yeşil dokusu ile uyumlu olacak olan eğitim kurumunda yapılacak oturum alanlarının arsa alanına oranı yalnızca %26. Başakşehir Belediyesi tarafından çalışmalarına 2011 yılında başlanan dev projenin içersinde kalan yeşil alanın tesis alanına katılması ile ilgili kararı içeren 1/5000 ölçekli plan tadilatı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından 16 Eylül 2011 tarihinde tüm partilerin oy birliği ile onaylandı.

Akabinde Başakşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1/1000 ölçekli plan tadilatı ilçe meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’ne gönderildi, İBB Meclisi tarafından 17.11.2011 tarihinde oy birliğiyle kabul edilerek proje başlandı.

Yemyeşil bir koruluğa komşu İBB tarafından oy birliği ile alınan karara göre okulun yapılacağı alanda kalan halı saha, çocuk oyun grubu, spor aletleri ve ağaçlar Göçmen Konutlarının doğusundan geçen Yıldırım Bayazıd Caddesi arasında kalan 43115 m2’lik yeşil alana nakledilecek ve vatandaşların hizmetine yeniden sunulacak. Yine bu alanda 400 metrelik yürüyüş yolunun 75 metresi okul inşa alanında kalıyor. İnşa alanında kalacak ağaçlar koruluğa taşınırken, koruluğa daha uzun yürüyüş yolları yapılarak hem okul öğrencilerinin hem de ilçe sakinlerinin hizmetine sunulacak.

Başakşehir Anadolu Kız İHL’ne kavuşuyor

İTO Başakşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Geliyor

Başakşehir’in yeşil dokusu ile,

bütünlük içerisinde inşa edilecek olan eğitim kurumu yeşil bir koruluğun yanı başında yükselecek. İmam Hatip Lisesi, Göçmen konutlarının doğusundan geçen Yıldırım Beyazıd Caddesi arasında kalan 43115 m2’lik bir koruluğa komşu olacak. 1440 öğrenciye aynı anda eğitim 48 derslikten oluşacak eğitim kurumunda 1440 öğrenci aynı anda eğitim alabilecek. Ortaokul, Lise kısmı bulunacak olan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde 12 laboratuar yer alacak. 550+144+144 kişilik olmak üzere toplam 838 kişilik 3 konferans salonu bulunan okulda öğrencilerin çeşitli sosyal etkinliklerinde ve derslerinde kullanabilecekleri 72+72+60+133 kişilik olmak üzere toplam 317 kişilik 4 multivizyon salonu yer alıyor.

550 ve 628 kişilik iki yemek hanenin bulunduğu eğitim kurumunda 414 kişinin aynı anda ibadet edebileceği mescit de bulunuyor. Mescit aynı zamanda okul öğrencilerinin uygulamalı eğitim alabilmelerine uygun olarak inşa edilecek.kayasehiristanbul.net
Velilerin ve eğitmenlerin trafik ve park sıkıntısı yaşamaması için okul bünyesinde geniş bir otoparkta hizmet verecek.

Spor salonlarının da yer aldığı,

İmam Hatip Lisesi’nde sosyal faaliyetlerde kullanılmak üzere fuaye alanları yer alıyor. Okulda, diğer bir dikkat çeken unsur ise öğrencilerin kullanımına ayrılmış olan teraslar. Öğrenciler bu teraslardan, ilçenin eşsiz manzarasını izleyebilecekler. 7 blokluk dev yerleşim alanı Alanında pek çok ilki bünyesinde barındıran Başakşehir Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi birbiriyle koordineli 7 bloktan oluşuyor. 5 kattan oluşan A Blok Ortaokul bölümüne ayrıldı. Bloğun toplam inşaat alanı 7959,66 m2. A Blok’un önünde yer alan G bloğunda ise öğrenciler için geniş bir bahçe yer alıyor. Ortaokul idari kısmına ayrılan B Bloğu ise Ortaokul bloğu ile bağlantılı olarak inşa ediliyor.

3 kattan oluşan B Bloğu’nun toplam inşaat alanı ise 1831,71 m2. Bu blok Ortaokul öğretmen ve idarecilerine geniş, ferah kullanım alanları sunuyor. Ortaokul bloğunun yemen yanında ise tam donanımlı bir Basketbol sahası yer alıyor. Ortaokul bloğu idare binasının hemen önünde ise tüm öğrencilerin kullanımı için hazırlanan mescit yükselecek.kayasehiristanbul.net

Başakşehir’in yeşil dokusuna uygun olarak inşa edilecek olan İmam Hatip Lisesi’nin Ortaokul ve Lise bloklarını yeşillikler içersindeki bir bahçe ayırıyor. Tüm öğrencilere ferah bir yaşam alanı sunan bahçenin hemen önünde ise yine bir basketbol sahası yer alıyor.

Lise öğrencilerinin kullanımında olacak Lise bahçesinin de yer aldığı C Blok 3 kattan oluşuyor. Bloğun toplam inşaat alanı ise 2935,50 m2. Lise dersliklerine ayrılan D blok ise 6 kattan oluşuyor. Öğrencilere ferah, modern dersliklerin yapılacağı bloğun toplam inşaat alanı ise 8574,28 m2. Lise bloğu tıpkı ortaokul bloğu gibi Lise öğretmen ve idarecilerine ayrılan başka bir bloğa bağlanıyor. Lise idari binasının yer aldığı 4 katlı E bloğunun toplam inşaat alanı ise 2431,00 m2. Metro yanı başında Teknik donanımı ve modern çizgisi ile farklı bir yapıya sahip olacak Kız İmam Hatip Lisesi, ulaşım kolaylığı ile de dikkat çekiyor. Okul, kuruma 800 metre mesafede bulunan Olimpiyat-Başakşehir-Bağcılar Metro Hattı ile öğrenci, veli ve öğretmenlere ulaşım kolaylığı da sunuyor.

Başakşehir Anadolu Kız İHL’ne kavuşuyor

İTO Başakşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Geliyor

Başakşehir Belediyesi, metro hattının yanı başında yapılacak olan Başakşehir Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi inşasının hatta zarar verip vermeyeceğini incelemesi için İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)’ne inceleme yaptırdı. İTÜ yetkilileri tarafından yapılan kapsamlı incelemelerde okul inşasının metro hattına zar vermeyeceği tespit edilerek, konuyla ilgili olur raporu verdi.

“Çevreye duyarlı eğitim”

“Sosyal ve kentsel altyapısıyla her geçen gün gelişen ilçemiz Başakşehir’de, artan nüfusumuzun taleplerini, yalnız bugünü değil gelecekteki ihtiyaçları da düşünerek karşılamaya, daha modern bir şehir oluşturmaya gayret ediyoruz. Geleceğe yatırım olarak gördüğümüz eğitim harcamaları da bu açıdan büyük önem verdiğimiz faaliyetlerimizden biri. Eğitimin önemini her fırsatta açıklayan bir yerel yönetim olarak, yatırım planımızın ilk sıralarında da ilçemize yeni eğitim kurumları kazandırmak ve mevcut okullarımızın modernizasyonu yer alıyor.kayasehiristanbul.net

Eğitime bu bakışımızın son örneği ise Başakşehir Göçmen Konutları’nda yapımına başlanan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi oldu. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın talepleri de dikkate alarak projelendirilen yeni okulumuz, donanımı, eğitsel konforu ve çevreci kimliğiyle dikkatleri çekiyor. Başakşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde tüm partilerin oy birliği ile onaylanan projesiyle yapımına geçilen Anadolu Kız İHL’miz, yanı başında yer alan yemyeşil koruluğa komşu bir eğitim kurumu olarak bölgenin yeşil dokusu ile bütünleşecek ve bu doğal yapıyı daha da zenginleştirecek donanımda inşa ediliyor. Yeni yürüyüş yolları, spor sahaları ve koruluğa dikilecek ağaçlarla bölgenin doğal dokusu, halkımızın daha çok istifadesi için genişletiliyor.

İnşa alanındaki mevcut halı saha, çocuk oyun grubu, spor aletleri ile ağaçları da 43.115 m2’lik bir büyüklüğe sahip olacak yeni yeşil alana taşıyarak ve vatandaşımızın hizmetine tekrar sunuyoruz.

Bu projeyle ilçemiz modern bir eğitim yuvası daha kazanırken bir yandan da bölgedeki yeşil alan varlığını çoğaltıyor, spor sahaları, yürüyüş yollarıyla bölge sakinlerimiz başta olmak üzere tüm Başakşehirlilere doğanın, yeşilin coşkusuyla daha çok buluşmaya imkan veriyor.
Çevreye duyarlı projesi ve modern donanımıyla yeni okulumuzun, Başakşehir’in örnek eğitim kurumu olarak hep başarılarla anılacağına yürekten inanıyorum.”
Mevlüt Uysal / Başakşehir Belediye Başkanı

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.