Kanal İstanbul’u yaptırmayacağım

Son Güncelleme: 10 Mart 2014 - 8:10 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Mustaf Sarıgül, 30 Mart’ta seçilmesi halinde cumhuriyet tarihinin en büyük projeleri olan 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul’un yapılmaması için çalışacağını açıkladı. Kanal İstanbul'u yaptırmayacağım

Projelere karşıtlığını bilim kurulundan aldığı rapora dayandıran Sarıgül, 3. Havalimanı’nın yerinin Silivri olduğunu söyledi.
CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, seçilirse Kanal İstanbul projesi ve yapımına başlanan 3. Havalimanı’nın çalışmalarını iptal edeceklerini açıkladı. Mustafa Sarıgül, gazete ve televizyonların yöneticilerine verdiği yemekte, 30 Mart seçimlerine ilişkin projelerini açıkladı. Oluşturduğu bilim kuruluyla birlikte medya yöneticilerine sunum yapan Sarıgül, hazırladıkları 28 proje hakkında bilgi verdi. ‘Ötekisi Olmayan İstanbul’ sloganını kullanan Sarıgül sunumunun ardından İstanbul’da devam eden büyük projeler hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

3. HAVALİMANI SİLİVRİ’YE

Mustafa Sarıgül, inşaat çalışmalarına Haziran ayında başlanacak olan 3. Havalimanı projesine karşı olduklarını söyledi. 2016 yılında hizmete girmesi planlanan ve yıllık 150 milyon yolcu kapasiteli 3. Havalimanı’nın rüzgar hesaplarının yanlış olduğunu ileri süren Sarıgül, ‘3. Havaalanı 100 binlik planlar içinde yoktu. Buranın doğru bir yer olduğunu düşünmüyoruz. Daha önce Silivri’de yapılması planlanan projeye dönülmesi için Ankara ile görüşeceğiz’ dedi.

KANAL İSTANBUL YAPILMAMALI

Sarıgül ‘Kanal İstanbul’ projesine de bazı raporlar doğrultusunda karşı olduklarını ve yapımı engelleyeceklerini söyledi.

Hepsine karşı

İhalesine kısa süre içinde çıkılacak olan Kanal İstanbul Projesine de karşı olduklarını söyleyen Sarıgül, projenin doğru olmadığını ileri sürerek, ‘Raporlar, Kanal İstanbul’un çevre ve biyolojik çeşitlilik açısından İstanbul’a zarar vereceği görüşünde. Yapılırsa deniz ve doğal hayata büyük zarar verecek. Ankara ile oturup bunu konuşacağız’ dedi.

Turistler Suriyeliler yüzünden gezemiyor

Sarıgül kent turizmi hakkında da bilgi verdi. İstanbul’a gelen turistlerin şehri rahat dolaşamadıklarını iddia eden Sarıgül, ‘Şahit olduğum bir manzarayı aktarayım. Geçen gün 10 otobüs turist geldi Sultanahmet’e, fakat çoğu Suriye’den gelen dilenciler yüzünden turistlerimiz İstanbul’u gezemiyorlar. Bir başkanın görevi şehrinde dilenci hatta tinerci olmamasını sağlamaktır’ dedi.


Kanal İstanbul’u yaptırmayacağım ile Benzer Yazılar:

10 Mart 2014 Saat : 8:10

Kanal İstanbul’u yaptırmayacağım Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir