Kayabaşı Kiptaş Konutları aynı sofrada buluştu

Son Güncelleme: 11 Temmuz 2013 - 3:26 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Her Ramazan ayında on binlerce mahalle sakinini, sokak iftarlarında bir araya getiren Başakşehir Belediyesi, bu sene de bereket sofralarını ilçe mahallelerine taşıyor. Başakşehir’in 13 mahallesinde düzenlenecek iftar sofraları samimi ilişkiler ve kurulacak yeni dostluklarla ilçe halkının kaynaşması, sosyal birlikteliğin güçlendirilmesinde de önemli bir görev üstleniyor.

Kayaşehir Kiptaş konutlarında kurulan ilk iftar sofrasında yüzlerce bölge sakini aynı sofrada buluştu, Ramazan’ın bereketini paylaştı. Kayabaşı’nda kurulan sofralara ev sahibi olarak Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başkan yardımcıları katıldı.

Kayabaşı Kiptaş Konutları aynı sofrada buluştuKayaşehir Kiptaş Konutlarından İftara katılan vatandaşlar görüşlerini şöyle dile getirdiler:

Kayabaşı Kiptaş Konutları aynı sofrada buluştu

Songül İç: Eşim ve iki çocuğumla birlikte iftara katılıyoruz. Birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren güzel ortamlar. Üç yıldır Kiptaş Konutlarında oturuyoruz. Üç yıldır ailemle birlikte sokak iftarına katılıyoruz. Ramazan’ın birleştiriciliğini bu iftarlarda görüyoruz. Hakan İç: Tüm İslam Aleminin Ramazan’ını tebrik ediyorum. Dünya’nın Ramazan’a ihtiyacı var. İslam Aleminde yaşanan acılar nedeniyle bir yanımız buruk girdik Ramazan’a.

Muhammer Çetinkaya: Biz işlerimizden güçlerimizden dolayı başka yerlere gidemiyoruz. Belediyemiz’e çok teşekkür ediyorum. Uzaklara gitmeden eşimiz, dostumuzla aynı sofrada yer alabildik.

Zübeyde Çelik: İki sene önce de katılmıştım, Eşim ve çocuğumla birlikte sokak iftarına katılıyorum. Tüm apartman gönül sofralarında bir araya geldik. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.

Haydar Yıldırım: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sokak İftarımıza katılmıştı, çok memnun kalmıştık. Bu senede tüm komşularımızla iftar ediyoruz, mutluyuz. İnsanlarla bir arada olmak güzel, eski güzel Ramazan’ları hatırlatıyor bize sokak iftarları. Birbirini tanıyanlar sohbet ediyor, tanımadıkları komşularını tanıyorlar.

Ramazan’ın bereketi bu sofralarda artıyor

Başakşehir’de 13 mahallede Ramazan ayı boyunca 20 iftar sofrası hazırlanacak. Başakşehir’deki ikinci iftar sofrası 11 Ağustosta, Altınşehir Orkun Konutlarında kurulacak.


Kayabaşı Kiptaş Konutları aynı sofrada buluştu ile Benzer Yazılar:

11 Temmuz 2013 Saat : 3:26

Kayabaşı Kiptaş Konutları aynı sofrada buluştu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir