Kayaşehir’de “Çöp” Sorunu

Son Güncelleme: 1 Temmuz 2013 - 2:30 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

”Yeraltı Konteynerleri Çöp Toplama Sistemi” projesi Başakşehir genelinde adım adım hayata geçirilirken, bazı bölgelerde bu uygulama vatandaşların tepkisine neden oldu.
Başakşehir Belediyesi tarafından başlatılan ”Yeraltı Konteynerleri Çöp Toplama Sistemi”nin ilk ayağını Kayaşehir bölgesi oluşturuyor. Yapılan çalışmalarla yüzeyde bulunan konteynerler yeraltına alınacak.

Uygulamanın bazı bölgelerde binalara yakın olması ve otoparkın daraltıldığı gerekçesiyle vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Kayaşehir 4. Bölgede bulunan vatandaşlar bu nedenlerden dolayı uygulamaya karşı çıkıyor. Halkın tepkisiyle karşılaşan belediye çalışanları ise uygulamayı şu an için durdurdu.

Kayaşehir'de "Çöp" SorunuVatandaşlara anket formu dağıtıldı

Vatandaşlara dağıtılan anket formlarında “Siz değerli sakinlerimizin nezih bir ortama kavuşmasına vesile olacağını düşündüğümüz bu sisteme bazı (tek noktaya çöp toplanması ve otopark yerinin işgalinin istenmemesi) sebeplerle karşı çıkılmıştır. Bu durumda belediye yetkilisi tarafından sorunu site içerisinde çözüme kavuşturulması aksi halde eski konteynır bırakılmak zorunluluğu belirtilmiştir.

Kayaşehir'de "Çöp" Sorunu

Belediye ve site yönetimimiz tarafından toplama sistemine en uygun olan yerin tespiti yapılarak (B1-6 ve B1-9 bloklara yakın) noktada “Akıllı Yer Altı Çöp Toplama Sistemi”nin yapılması hususunda olurunuza danışılmaktadır. Sitemizin uygun bulması halinde sistem yapılacak, uygun bulunmaz ise eski sistem olan yerüstü metal konteynır sistemine dönülecektir” ifadelerine yer verildi.

Şu an belediye de vatandaşlar da anketten çıkacak sonucu bekliyor.İLKHA


Kayaşehir’de “Çöp” Sorunu ile Benzer Yazılar:

1 Temmuz 2013 Saat : 2:30

Kayaşehir’de “Çöp” Sorunu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir