Kentsel dönüşüm projelerine tam not

Son Güncelleme: 3 Aralık 2017 - 9:44 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Yıldırım Belediyesi’nin örnek kentsel dönüşüm projeleri, CNR EXPO İstanbul’da düzenlenen Gayrimenkul Yatırımları Projeleri ve Finansmanı Fuarı’nda ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı

Kentsel dönüşüm projelerine tam not

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, KOSGEB, İstanbul Fuarcılık, Küresel Fuar Endüstrisi Birliği (UFI), Uluslararası Kongre ve Toplantı Birliği (ICCA) ile İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) tarafından CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve Türkiye’nin uluslararası tek emlak fuarı niteliğine sahip ‘nci Gayrimenkul Yatırımları Projeleri ve Finansmanı Fuarı’nda Yıldırım Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projeleri damga vurdu. Kentsel dönüşümde Yıldırım’ın en önemli vizyon projelerinden biri olan Mevlana Kentsel Dönüşüm Projesi, Yıldırım Belediyesi standının en çok ilgi gören çalışması oldu. Ulusal ve uluslararası alanda sektörün önemli kurum ve firmalarının yer aldığı fuarda ayrıca sergilenen Teferrüç, Yiğitler, Esenevler ve Beyazıt-152 Evler projeleri de inceleyenlerden tam not aldı.

ŞAHSİYETLİ PROJELER
Fuarda Yıldırım Belediyesi standına gösterilen yoğun ilginin kentsel dönüşümde doğru bir yol izlediklerinin bir göstergesi olduğunu belirten Başkan Edebali, “Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm hamlelerinden birisini gerçekleştiriyoruz. Tarihi ve kültürel dokularımıza uygun, özgün bir tasarım anlayışıyla; kimlikli, şahsiyetli, özellikli projeler üretiyoruz. Fuarda projelerimizin gördüğü ilgi yaptığımız çalışmaların ne kadar yerinde olduğuna bir işaret. Mahalle kültürünü ve değerlerimizi muhafaza edip, ekonomik alanlar, sosyal donatı alanları, yaşam merkezleri, spor merkezleri, meydanlar ve kültür merkezlerini Yıldırım’a kazandırarak, insanlarımızın yaşamaktan mutlu olacağı bir şehir oluşturacağız” dedi. Başkan Edebali şunları söyledi: “Yıldırım’ın yüzde 33’nü kapsayan Türkiye’nin en kapsamlı dönüşüm hamlesi ile geleceğin modern ve güvenli şehrini inşa ediyoruz. Binaları değil bir şehri dönüştürüyoruz. 50 yıl sonrasının beklentilerine cevap verecek projeler hazırlıyoruz”


Kentsel dönüşüm projelerine tam not ile Benzer Yazılar:

3 Aralık 2017 Saat : 9:44

Kentsel dönüşüm projelerine tam not Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir