MEMEDER - Meme Sağlığı Merkezi- 7 Yaşında - Kayaşehir İstanbul

14 Nisan 2024 - 20:33

MEMEDER – Meme Sağlığı Merkezi- 7 Yaşında

Meme Sağlığı Merkezi (MEMEDER) 7. Kuruluş yıldönümünü kutladı.

Son Güncelleme :

02 Ekim 2014 - 10:28

MEMEDER – Meme Sağlığı Merkezi- 7 Yaşında

Meme Sağlığı Merkezi (MEMEDER) 7. Kuruluş yıldönümünü kutladı. 2007 yılında Başakşehir’de Sivil Toplum Kuruluşu olarak faaliyet göstermeye başlayan Memeder’in kuruluş yıldönümü Bahçeşehir Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi.

Küresel Meme Sağlığı Girişimi tarafından da en başarılı projelerden birisi kabul edilen Memeder’in kuruluş yıl dönümü etkinliğine Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Memeder kurucusu, onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel, Derneğin yönetim kurulu üyeleri ve erken tanı konulmuş 72 hasta katıldı.

MEMEDER – Meme Sağlığı Merkezi-

Kadınlarda tüm dünyada en sık görülen ve en sık ölüme neden olan kanser türü olan meme kanseri ile mücadele eden derneğin 7. Kuruluş yıldönümü organizasyonu kahvaltı ile başladı. Kahvaltı sonrasında düzenlenen toplantıda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal: “ Elde ettiği bilgileri, başkalarının yararına en iyi nasıl sunulurun en güzel örneği Vahit hocamızdır.

Vahit Bey, hastaneye gidemeyen hastalara nasıl ulaşırızı düşünerek çalışmalar yürütüyor. Biz derneğin çalışma alanlarını genişletmesini sağlamak istiyoruz. Sadece Bahçeşehir değil, Başakşehir tarafına da hizmet vermesi için bu bölgede de merkez açılması için çalışıyoruz.”dedi.kayasehiristanbul.net

Derneğimize ilçemiz adına çok teşekkür ediyorum, diyen Belediye Başkanı katılımcılardan derneğin tanıtımı için destek isteyerek, “Biz eksik kalsak ta siz eksik kalmayın. Derneğimizi siz komşularınıza, dostlarınıza da anlatın ki çalışmalar daha da genişleyerek devam etsin.”dedi.

‘Kanser erken tanı ile tedavi edilebilir’

Memeder’in Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Büyükgönenç’in teşekkür konuşmasının ardından kürsüye gelen Memeder’in Kurucusu, Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen derneğin çalışmalarını anlattı. Başakşehir Belediyesine ve Başkan Uysal’a katkılarından dolayı teşekkür eden Prof. Dr. Özmen: “Amacımız kanseri yenmiş hastaların bu kurum içersinde olmasıydı, bunu başardık. Başarılı bir hizmet veriyorsak bu belediyemizin destekleriyle olmuştur.

Bu proje tüm ülkede, diğer dünya ülkelerinde ilktir. Projenin benzerleri için Gaziantep, Muş’ta bu projeyi örnek alarak çalışmalar yapmak isteniyor. Kadınlarımızda en sık görülen hastalıktır. Batıda meme kanseri azalırken ülkemizde artmaktadır. Elbette bunun pek çok sebebi var ama kanser erken tanı ile tedavi edilebilir bir hastalıktır. Bahçeşehir ve çevresi bu projeye gönüllü olarak %85 katılmaktadır, bunun için mutluyum.”dedi.

Kuruluş yıldönümü etkinliğinin sonunda Prof. Dr. Vahit Özmen ve derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Büyükgönenç Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.